Noc i połowę dnia spędził w policyjnym areszcie 17-latek, podejrzany o znieważenie policjantów na służbie i zmuszanie ich do odstąpienia od czynności służbowych.

Tuż po północy (21 listopada) policjanci zostali powiadomieni o głośniej imprezie alkoholowej w Trzciańcu w gminie Ustrzyki Dolne. Na miejscu okazało się, że młodzi ludzie bawią się kosztem innych lokatorów, którzy wcześniej prosili ich o spokój.

Z mieszkania dochodziły okrzyki i wyzwiska, ale nikt z imprezujących osób nie otwierał drzwi. Po niedługim czasie policjanci zauważyli na zewnątrz budynku trzech uciekających mężczyzn. Policjanci zostali przez nich zwyzywani i obrzuceni kamieniami.

Funkcjonariusze zatrzymali jednego z uciekających. Był agresywny, szarpał ich za mundur i próbował uderzać. 17-latek został przewieziony do ustrzyckiej komendy. Był pijany. Alkomat wskazał blisko 2,5 promila alkoholu w jego organizmie.

Wczoraj po południu, kiedy młody mężczyzna wytrzeźwiał, usłyszał zarzuty znieważenia policjantów na służbie i zmuszanie ich do odstąpienia od czynności służbowych. 17-latek przyznał się i dobrowolnie poddał się karze.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama