Przed sądem stanie 28-letni mężczyzna, który po pijanemu wszczął awanturą domową w Brzozowie, a potem zaatakował nożem interweniujących policjantów.

W środę po godz. 21:00 brzozowscy policjanci zostali wezwani przez jedną z mieszkanek Brzozowa na interwencję domową. Kobiety twierdziła, że jej pijany syn wszczął awanturę i jest wyjątkowo agresywny.

Gdy policjanci przyjechał na miejsce, awanturujący się mężczyzna stał w drzwiach mieszkania. Trzymał nóż i zaczął nim wymachiwać. – Groził policjantom, że jeśli wejdą do mieszkania to go użyje – informuje Komenda Powiatowa w Brzozowie.

W pewnym momencie mężczyzna wybiegł z mieszkania i usiłował ugodzić nożem interweniujących funkcjonariuszy. W tym samym czasie jeden z nich odparł atak.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Policjanci odebrali nóż napastnikowi i go obezwładnili. Dopiero gdy założono mu kajdanki na ręce, zaczął się zachowywać spokojnie i stosować do poleceń funkcjonariuszy.

Agresywnym napastnikiem okazał się 28-letni mieszkaniec Brzozowa. Był pijany, miał blisko 2,5 promila alkoholu organizmie. Ostatecznie 28-latek trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna przyznał się do winy. Grozi mu do 10 lat więzienia.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama