Reklama

2 promile alkoholu w organizmie miał 25-letni mężczyzna, który był gościem wesela. W trakcie imprezy zabrał samochód członka orkiestry. Przejażdżkę zakończył w przydrożnym rowie.

[Not a valid template]

 

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę na terenie gminy Nowy Żmigród w powiecie jasielskim.

25-letni mieszkaniec tej gminy uczestniczył w przyjęciu weselnym w miejscowości Kąty. W trakcie zabawy mężczyzna wykorzystał nieuwagę jednego z członków zespołu muzycznego i zabrał mu kluczyki do stojącego na parkingu fiata.

Kiedy właściciel zorientował się, że nie ma przy sobie kluczy do samochodu, wrócił do domu po zapasowe. Wtedy 25-latek wsiadł do fiata i wybrał się na przejażdżkę po gminnych drogach.

Z relacji świadków wynika, że na drodze powiatowej w Tokach stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Na szczęście nie doznał obrażeń.

25-latek był pijany, miał 2 promile alkoholu w organizmie. Trafił do policyjnego aresztu, gdzie po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. – Odpowie za zabór cudzego pojazdu i jego krótkotrwałe użycie, a także kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości – zapowiada Komenda Powiatowa Policji w Jaśle.

Policjanci ustalili także, że mężczyzna był już wcześniej karany za kierowanie pojazdem po pijanemu. O dalszym losie mieszkańca gminy Nowy Żmigród zdecyduje sąd.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: