Reklama

Jasielscy policjanci zatrzymali 19-letniego mieszkańca gminy Tarnowiec. Młody mężczyzna po pijanemu prowadził BMW. Potrącił 17-letniego chłopaka, porzucił auto i uciekł z miejsca wypadku.

[Not a valid template]

 

Do zdarzenia doszło wczoraj w Łubnie Szlacheckim w powiecie jasielskim. Dyżurny komendy policji w Jaśle o wypadku został poinformowany po godz. 14:00. Funkcjonariusze ustalili, że kierowca osobowego BMW jadąc od Łajsc na zakręcie stracił panowanie nad pojazdem. Uderzył w stojący po prawej stronie znak drogowy, po czym gwałtownie odbił w lewo wjeżdżając w idącą poboczem grupę młodych osób.

Jedna z nich została potrącona, pozostałym udało się odskoczyć i uniknąć zderzenia. Następnie samochód wypadł z drogi, taranując ogrodzenie miejscowej szkoły. W chwilę po wypadku kierowca porzucił pojazd i pieszo uciekł z miejsca zdarzenia. Potrącony 17-latek został przewieziony do jasielskiego szpitala. Pozostałym osobom nic się nie stało.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania kierowcy BMW. W jego zatrzymanie zaangażowani zostali również funkcjonariusze z jasielskiego wydziału kryminalnego. Z zebranych informacji wynikało, że mężczyzna prawdopodobnie przebywa na terenie sąsiedniej miejscowości.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Policjanci ustalili miejsce, w którym się ukrywał i zatrzymali podejrzanego o spowodowanie wypadku. Okazał się nim 19-letni mieszkaniec gminy Tarnowiec. Mężczyzna kierował samochodem nie mając prawa jazdy. Ponadto w chwili zatrzymania był w stanie po użyciu alkoholu.

19-latek przyznał się do do potracenia pieszego. Odpowie za spowodowanie wypadku, ucieczkę z miejsca zdarzenia, kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu i bez uprawnień.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama