Zdjęcie: KWP Rzeszów

Do policyjnego aresztu trafił 55-letni mieszkaniec Jarocina. Aby uniknąć kary za jazdę po pijanemu wręczył funkcjonariuszom łapówkę. Mężczyzna miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Dzień wcześniej też został zatrzymany i też był pijany.

Mieszkaniec Jarocina, który kierował oplem, został zatrzymany do policyjnej kontroli w środę około godz. 15:30 przez policjantów z niżańskiej drogówki. Policjant, pełniący tego dnia służbę, zapamiętał kierowcę, który dzień wcześniej podczas kontroli był pijany.

Pomimo tego 55-letek ponownie usiadł za kierownicą i znów był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 3 promile alkoholu. W takim samym stanie mężczyzna był zatrzymany do kontroli dzień wcześniej.

W trakcie kontroli mężczyzna próbował wywrzeć nacisk na policjantów, by ci odstąpili od dalszych czynności. Chciał w ten sposób uniknąć kary. W trakcie spisywania danych przez policjantów mieszkaniec Jarocina włożył im do notatników po dwa banknoty 50-złotowe.

Policjanci o próbie przekupstwa powiadomili dyżurnego niżańskiej komendy. Mężczyzna został zatrzymany. Za próbę przekupstwa funkcjonariuszy grozi mu nawet 8 lat pozbawienia wolności. Ponadto mężczyzna powtórnie odpowie za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama