Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie
Reklama

Mimo dwóch sądowych zakazów prowadzenia pojazdów wsiadł za kierownicę. I znowu po pijanemu. 43-latek zatrzymał się przed szkołą w podrzeszowskiej Mogielnicy. 

Jak poinformował nadkom. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, 43-letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego został zatrzymany dzięki reakcji świadka.

Do zdarzenia doszło w środę ok. 14:30. Świadek powiadomił policjantów w Boguchwale o kierowcy opla, który może być nietrzeźwy. Ze zgłoszenia wynikało, że kierowca w Mogielnicy jechał całą szerokości drogi, a następnie zaparkował przed szkołą.

Policjanci pojechali na miejsce. – Tam zauważyli zaparkowanego opla z włączonym silnikiem. Za kierownicą siedział 43-letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego, który wyraźnie był pod wpływem alkoholu – relacjonuje nadkom. Szeląg. 

Policjanci zbadali stan trzeźwości kierowcy. Badanie wykazało, że 43-latek ma ponad 3 promile w organizmie. Dodatkowo, po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że mężczyzna ma dwa sądowe zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych.

– Teraz o jego losie zdecyduje sąd – informuje policja. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: