Policjanci z Leżajska zatrzymali 35-letniego kierowcę renault, który najpierw ukradł paliwo i uciekając potrącił dwójkę pieszych. Mężczyzna nie udzielił pomocy poszkodowanym i odjechał.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek tuż przed północą. Dyżurny leżajskiej komendy wysłał policyjny patrol w rejon stacji paliw na jednej z ulic Leżajska, gdzie kierowca renault clio nie zapłacił za paliwo, po zatankowaniu wsiadł za kierownicę i odjechał.

Wyjeżdżając ze stacji, kierowca wjechał na chodnik, gdzie potrącił dwie osoby. Nie udzielił im pomocy i uciekł. W wypadku ranna została 18-letnia mieszkanka Leżajska. Doznała urazu miednicy i zwichnięcia barku. Młody mężczyzna, który był z kobietą, doznał ogólnych potłuczeń. Oboje trafili do szpitala na obserwację.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Na podstawie m.in. zapisu monitoringu policjanci ustalili i zatrzymali kierowcę renault. Okazał się nim 35-letni mieszkaniec Leżajska. Mężczyzna był pijany. Trafił do aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty za spowodowanie wypadku, nieudzielenie pomocy poszkodowanym i kradzież paliwa.

Wobec 35-latka prokuratura zastosowała dozór policyjny. Mężczyzna będzie zgłaszał się na policję trzy razy w tygodniu.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama