Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie
Reklama

Około 0,7 promila alkoholu w organizmie miał 48-letni kierowca subaru, który we wtorkowy wieczór potrącił w Rzeszowie 22-letniego pieszego. Policjanci proszą o pomoc świadków wypadku. 

Do wypadku doszło około godz. 23:00. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 48-letni mieszkaniec Rzeszowa, który kierował subaru, jechał ul. Krzyżanowskiego w kierunku al. Armii Krajowej.

– W rejonie oznakowanego przejścia dla pieszych potrącił mężczyznę. Pieszy, 22-letni mieszkaniec Jarosławia, przechodził przez jezdnię z prawej strony na lewą patrząc w kierunku jazdy samochodu – poinformował Adam Szeląg, rzecznik rzeszowskiej policji. 

22-latek doznał poważnych obrażeń ciała. Został przewieziony do szpitala. Jak się okazało, kierowca subaru był nietrzeźwy, badanie wykazało, że w organizmie miał ok. 0,7 prom. alkoholu. Od pieszego pobrano krew do badania. Policjanci zatrzymali kierowcy subaru prawo jazdy.  

Komenda Miejska Policji w Rzeszowie poszukuje świadków wypadku. Można się kontaktować z policjantami Referatu ds. Wykroczeń i Przestępstw w Ruchu Drogowym KMP przy ul. Jagiellońskiej 11, pokój nr 6, tel. 17 858 3451, 858 3452, albo z dyżurnym KMP w Rzeszowie, tel. 17 858 3310 lub 997.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama