Zdjęcie: KWP Rzeszów

2,6 promila alkoholu w organizmie miał 41-letni kierowca toyoty, który w środę doprowadził do kolizji w Rzeszowie. W zatrzymaniu mężczyzny pomogli uczestnicy zdarzenia. 

Do zdarzenia doszło ok. godz. 13:00 nas skrzyżowaniu ulic Budziwojskiej i Młyńskiej. Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący toyotą, jadąc ulicą Budziwojską w kierunku ulicy Jana Pawła II, uderzył w bok jadącego w przeciwnym kierunku volkswagena.

– Po zderzeniu, kierowca toyoty kontynuował jazdę, jednak chwilę później zjechał z drogi, uderzył w bariery energochłonne, ogrodzenie i zatrzymał się na posesji – relacjonuje nadkom. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. 

Kierowcę toyoty zatrzymali pasażerowie VW i wezwali policjantów. Okazało się, że 41-latek jest pijany, miał 2,6 promila alkoholu w organizmie. Kontakt z mężczyzną był utrudniony.  – Mówił bełkotliwie i tracił orientację – dodaje nadkom. Szeląg. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

41-latek trafił do izby wytrzeźwień, a jego samochód policjanci zabezpieczyli. Kierowca VW był trzeźwy. Kierowca toyoty odpowie za jazdę po pijanemu i spowodowanie kolizji. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama