Fot. KWP Rzeszów. Na zdjęciu policyjny alkomat

Policjanci zatrzymali rowerzystę, który nie miał oświetlenia. Mężczyzna był pijany. Kilka dni wcześniej za to za samo wykroczenie został skazany przez sąd.

28-letniego rowerzystę zatrzymali w środę (26 listopada) funkcjonariusze Komisariatu Policji w Tuszowie Narodowym w powiecie mieleckim. Policjanci w czasie patrolowania gminy zauważyli rowerzystę bez oświetlenia, który jechał poboczem przy drodze w Gawłuszowicach. W trakcie rozmowy wyczuli od niego woń alkoholu. Mężczyzna miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że 28-latek kilka dni temu został skazany wyrokiem sądu, także za jazdę na rowerze po pijanemu. Oprócz grzywny, sąd wymierzył mu 2-letni zakaz kierowania rowerami.

Teraz 28-letni mężczyzna odpowie nie tylko za jazdę po pijanemu i prowadzenie pojazdu bez oświetlenia, ale także za niestosowanie się do wyroków sądu.

Policjanci apelują do rowerzystów i pieszych o przestrzeganie przepisów w warunkach ograniczonej widoczności, po zmroku, we mgle. Odpowiednie wyposażenie roweru znacznie zwiększa bezpieczeństwo rowerzystów na drodze.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama