Zdjęcie: Kamil Pudełko / Rzeszów News
Reklama

Koronawirus pokonał kolejne wydarzenie związane z popularyzowaniem nauki. W tym roku w Rzeszowie nie odbędzie się piknik wiedzy „Moc Odkrywców”.

O odwołaniu pikniku jego organizatorzy poinformowali w sobotę (10 października). – Do ostatniej chwili staraliśmy się zaczarować rzeczywistość i nie oddać pola nieprzyjacielowi.
Niestety, często przeciwnik nie daje wyboru i zdarza się tak, że czasem trzeba się ugiąć, żeby nie złamać – poinformowali Marlena Proszak i Paweł Pasterz. 

„Moc Odkrywców” jest kontynuacją „Dnia Odkrywców” i „Nocy Odkrywców”. W tym roku  organizatorzy chcieli przeprowadzić moc eksperymentów z chemii i fizyki, techniki, technologii i robotyki, wysokich napięć oraz historii, kultury i sztuki. Pierwotnie impreza była planowana na 6 czerwca na terenie Politechniki Rzeszowskiej.

Z uwagi na pandemię koronawirusa „Moc Odkrywców” organizatorzy chcieli połączyć z Nocą Odkrywców i Nocnymi Spotkaniami z Nauką i zorganizować 2-dniowe święto nauki w dniach 23-24 października. – Ale i to teraz jest nie możliwe – mówi z przykrością Marlena Proszak. Powodem jest ogromny w Polsce w ostatnich tygodniach wzrost zakażeń koronawirusem. 

Organizatorzy „Mocy Odkrywców” postanowili imprezę w tym roku odwołać. „Żadna forma wirtualna nie zastąpiłaby w tym przypadku kontaktu z żywym organizmie do jakiego wszyscy się zdążyliśmy przyzwyczaić” – uzasadniają. Kolejna edycja pikniku odbędzie się 12 czerwca 2021 roku.

Wcześniej w Rzeszowie odwołano w tym roku inne wydarzenie związane z popularyzowaniem nauki – piknik „Eksploracje”

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: