Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News
Reklama

W Muzeum Techniki i Militariów w Rzeszowie odbędzie się Piknik Patriotyczny na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. W niedzielę uroczysta defilada. Kierowcy powinni się spodziewać utrudnień w ruchu.

Piknik odbędzie się w dniach 20-22 lipca. Jego elementem będzie w niedzielę uroczysta defilada, która przejdzie z muzeum przy ul. Miłocińskiej na rzeszowski Rynek. 

Defilada rozpocznie się o godz. 11:00. Kolumna, składająca się z pojazdów mechanicznych, piechurów i kawalerzystów, przejdzie ulicami Miłocińską, Obrońców Poczty Gdańskiej, Wyzwolenia, Okulickiego, Krakowską, Cieplińskiego, Sokoła, Placem Farnym, Matejki do Rynku. Około 17:00 kolumna wyruszy w drogę powrotną tą samą trasą do ul. Młocińskiej.

Przejście kolumny zabezpieczą policjanci drogówki z rzeszowskiej komendy. Nie przewidują zamykania ulic, jednak na trasie może być chwilowo wstrzymywany ruch. – Apelujemy do kierowców, którzy w tym czasie będą przejeżdżali wymienionymi ulicami, o zachowanie szczególnej ostrożności – poinformował Adam Szeląg, rzecznik KMP w Rzeszowie.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

7 KOMENTARZE

 1. Na Milocinskiej maja tez miejscówkę. Trzymają tam różne wozy bojowe. Na nocy muzeów była tam impreza. Ale skąd Wy o tym możecie wiedzieć jak Wy jesteście tylko od krytykowania

 2. “Jego elementem będzie w niedzielę uroczysta defilada, która przejdzie z muzeum przy ul. Miłocińskiej na rzeszowski Rynek.”
  Miłocińska czy Kochanowskiego??
  Gdzie ono jest?

 3. “Jego elementem będzie w niedzielę uroczysta defilada, która przejdzie z muzeum przy ul. Miłocińskiej na rzeszowski Rynek”
  Kiedy ono zmieniło siedzibę???
  Gdzie nie spojrzysz, wszędzie adresem jest ulica Kochanowskiego 19.
  To trochę inne rejony miasta.
  A może powstało zupełnie coś innego, o czym nie wiem, proszę o informacje.

 4. A 1000 lat wstecz, dla kiepskich w liczeniu w roku 1018, Bolesław Chrobry podbił Ruś i zajął Kijów, zwyciężając ówcześnie wschodnią potęgę. Kijów zdobyto…. 22 VII. A dzisiaj – zamiast defilad i pochodów – już wszyscy mają to w d….

 5. Sto lat temu Polska na dwie dekady odzyskała niepodległość.
  Pytanie za 100 punktów: Dlaczego nikt nie świętuje ponownego odzyskania niepodległości (1945/1989)?

Comments are closed.