Zdjęcie: Materiały Stowarzyszenia "Explores"

Stowarzyszenie Explores wchodzi w drogę firmie Polimedia. Explores w najbliższą sobotę w Rzeszowie organizuje „dogrywkę” do niedawno zakończonego pikniku „Eksploracje”. Polimedia zaś organizuje tego samego dnia 10. Dzień Odkrywców. 

Z formalnego punktu widzenia „Eksploracje” i Dzień Odkrywców to dwie różne imprezy, ale ich charakter jest taki sam – promowanie nauki za pomocą zabawy. Do 2017 raz w roku była jedna impreza – Dzień Odkrywców, odbywający się tuż przy Zamku Lubomirskich. Imprezę przez lata wspólnie organizowali Stowarzyszenie Explores i firma Polimedia.

Ich drogi jednak rozeszły się w 2018 roku. Explores zorganizował wtedy po raz pierwszy swoją nową imprezę „Eksploracje”, Dzień Odkrywców pozostał przy Polimedia. Explores organizuje „Eksploracje” we współpracy z Uniwersytetem Rzeszowskim, Dzień Odkrywców ma wsparcie Politechniki Rzeszowskiej. 

Kto na tym naukowym rozwodzie bardziej stracił? Jeszcze trudno powiedzieć. Ciekawszą lokalizację zapewne mają „Eksploracje” – im pozostały okolice Zamku Lubomirskich, czyli ścisłe centrum miasta, Dzień Odkrywców odbywa się przed głównym budynkiem Politechniki Rzeszowskiej przy al. Powstańców Warszawy.  

Tegoroczne „Eksploracje” już się odbyły – 25 maja. Dzień Odkrywców właśnie przed nami – w najbliższą sobotę, 8 czerwca. Z programem możecie zapoznać się TUTAJ. Nie wspominalibyśmy o tym wszystkim, gdyby nie to, że Stowarzyszenie Explores także w tę sobotę na Uniwersytecie Rzeszowskiem organizuje „dogrywkę” do „Eksploracji”.  

Explores zaprasza wszystkich na niewielką „powtórkę z rozrywki”, czyli ogólnodostępne i uroczyste zamknięcie wiosennej edycji wystawy interaktywnej Eksploratorium na UR w budynku A0 przy ul. Pigonia 1. – Zapraszam szczególnie tych, którzy 2 tygodnie temu byli poza Rzeszowem a tęsknią za eksperymentami – zachęca Tomasz Michalski z Exploresu.

Jak twierdzi, w tym roku wystawę Eksploratorium odwiedziło blisko 500 osób ze szkół podstawowych i przedszkoli, którzy zgłębiali tajniki anatomii, fizyki, chemii, biologii i innych nauk pod bacznym okiem studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego, Wydziału Pedagogicznego. „Dogrywka” do „Eksploracji” rozpocznie się o 8:45 i potrwa do południa.

Teoretycznie „dogrywka” nie powinna wadzić Dniu Odkrywców, bo ta druga impreza naukowa zaczyna się dopiero o 11:00, ale tylko naiwni mogą sądzić, że „dogrywka” nie jest próbą odciągnięcia „Odkrywców” od ich wydarzenia. Firma Polimedia nie jest wcale dłużna. Na wszelkie próby łączenia Dnia Odkrywców z „Eksploracjami” reaguje alergicznie. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama