Zdjęcie: Piotr Woroniec Jr / Rzeszów News
Reklama

Po sześciu latach Piotr Nowakowski opuszcza drużynę Asseco Resovię. „Dziękuję za wszystkie dobre słowa po meczach przegranych i radość po wygranych” – napisał siatkarz.

Piotr Nowakowski o swoim odejściu z rzeszowskiej drużyny poinformował na Instagramie. Środkowy reprezentacji Polski podziękował Asseco Resovii za wspólnie spędzonych sześć lat. Nowakowski podziękował także zarządowi klubu, trenerom, kibiców „za wsparcie i doping oraz kolegom z boiska za serce i walkę do samego końca”.

„Dziękuję za wszystkie dobre słowa po meczach przegranych i radość po wygranych. Przyjemnością była gra w tak dobrze zorganizowanym i wspierającym w trudniejszych momentach gracza klubie. Szkoda, że sezon kończymy w taki a nie inny sposób, ale takie są właśnie uroki sportu. Do zobaczenia po drugiej stronie siatki!” – napisał Piotr Nowakowski.

Dla Nowakowskiego, podobnie jak i całej drużyny, to był fatalny sezon. Resoviacy ostatecznie w niedzielę przegrali walkę o brązowy medal PlusLigi z Jastrzębskim Węglem, a kilka dni przed meczem rezygnację z funkcji trenera Asseco Resovii ogłosił Andrzej Kowal.

Czwarte miejsce na koniec rozgrywek na krajowym podwórku, zakończenie udziału w tegorocznej siatkarskiej Lidze Mistrzów na poziomie pierwszej rundy play-off – to wyniki, o których resoviacy jak najszybciej chcą zapomnieć, szczególnie, że po raz pierwszy od 9 lat nie stanęli na podium PlusLigi.  

Piotr Nowakowski w Asseco Resovii grał od 2011 roku. W tym czasie z rzeszowską drużyną zdobył trzy razy mistrzostwo Polski, dwa srebrne medale, Superpuchar Polski i srebro w rozgrywkach w Lidze Mistrzów. Nowakowski do Rzeszowa trafił z AZS Częstochowa. Z nieoficjalnych informacji wynika, że w nowym sezonie Nowakowski ma grać w LOTOS Trefl Gdańsk.  

Asseco Resovia czeka kolejna rewolucja kadrowa. Oprócz Piotra Nowakowskiego, z drużyną żegnają się także Gavin Schmitt i Damian Wojtaszek. Jedną nogą poza klubem są też Frederic Winters i John Gordon Perrin. Do Rzeszowa z kolei przyjdzie atakujący Jakub Jarosz, w klubie pozostaną Marcin Możdżonek, Thibault Rossard i Jochen Schoeps.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: