Zdjęcie: Google Maps
Reklama

Klub PiS wnioskuje do prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca, by miasto zmodernizowało ulicę Kwiatkowskiego. – Mamy taki plan – odpowiada ratusz. 

Opozycyjny klub PiS w Radzie Miasta Rzeszowa złożył do prezydenta Rzeszowa wniosek, by w tegorocznym budżecie miasta zapisano pieniądze na opracowanie projektu modernizacji ulicy Kwiatkowskiego w Rzeszowie. 

Marcin Fijołek, radny PiS, przypomina, że na osiedlach Drabinianka, Budziwój i Biała w ostatnich latach wzrasta liczba nowych mieszkańców, rośnie liczba samochodów, a tym samym ulice w stronę centrum miasta są zatłoczone. 

PiS: z roku na rok coraz gorzej

Według Fijołka obecny układ drogowy w rejonie osiedli Drabinianka i Budziwój wymaga zmian, stąd pomysł, by ulicę Kwiatkowskiego przebudowano, a przede wszystkim poszerzono. Zdaniem radnych PiS, władze Rzeszowa powinny jak najszybciej zabezpieczyć  w budżecie pieniądze na opracowanie projektu.  

– Liczymy na szybkie wykonanie odpowiedniej dokumentacji, co z kolei daje szansę, aby w przyszłym roku ogłosić przetarg na kompleksową modernizację całej ul. Kwiatkowskiego -podkreśla Marcin Fijołek.

Radny Waldemar Szumny zwraca uwagę, że problemy na ul. Kwiatkowskiego z roku na rok są coraz większe, a sprawne dotarcie do centrum miasta jest coraz większym problemem. Z kolei radny Robert Kultys zapowiada, że radni PiS będą bardzo mocno zabiegać o tę inwestycję.

– Poszerzenie ulicy Kwiatkowskiego i jej kompleksowa przebudowa należy do jednego z najbardziej pilnych przedsięwzięć komunikacyjnych w mieście – ocenia Kultys.

Miasto: czekamy na koncepcję

Ratusz tymczasem twierdzi, że radni PiS nie muszą składać żadnych wniosków o przebudowę ulicy Kwiatkowskiego, bo miasto ma to w planach. – Jesteśmy na etapie opracowania koncepcji poszerzenia całej ulicy, aby miała ona po dwa pasy ruchu w obu kierunkach – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. 

Koncepcja ma pokazać, czy po dwa pasy ruchu są możliwe na całej długości ulicy Kwiatkowskiego, czy tylko fragmentami. – W tym roku chcemy ogłosić przetarg na opracowanie projektu, a być może będzie on połączony z jednoczesnym wyborem wykonawcy przebudowy ulicy – zapowiada rzecznik Chłodnicki. 

O wniosku radnych PiS do prezydenta miejscy urzędnicy mówią tak: – Wnioskują o coś, co i tak zamierzamy robić. To jedna z najważniejszych planowanych przez nas inwestycji. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: