Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

O pizzerii „Gusto” z Głogowa Małopolskiego jest głośno w całej Polsce. To właśnie ona dostarczyła pizzę, którą w piątek zajadał się prezydent USA Joe Biden.

Joe Biden w piątek przyleciał do Polski, swoją wizytę zaczął od Rzeszowa, amerykański przywódca w G2A Arena w Jasionce spotkał się ze spadochroniarzami z 82. Dywizji Powietrznodesantowej USA, który w Polsce są od 3 lutego. 

Światowe media obiegają zdjęcia, gdy Joe Biden zasiada do stołu z komandosami, a ci częstują go… pizzą. – Jestem trochę głodny. Już długo takiej nie jadłem – mówił prezydent USA. Jak się okazuje, amerykańcy żołnierze dość często zamawiają włoskie danie. 

 

Zamawiają je z pobliskiej pizzerii „Gusto” w Głogowie Małopolskim. „Nie chlebem i solą, lecz naszą pizzą z PIZZERIA GUSTO został dziś przyjęty Prezydent USA Joe Biden” – pochwaliła na swoim Facebooku podrzeszowska pizzeria.

„Jesteśmy ogromnie dumni, że to właśnie nasza pizza najbardziej posmakowała amerykańskim żołnierzom i to nią dzielili się dziś ze swoim prezydentem” – dodała pizzeria „Gusto” i zamieściła zdjęcia, jak Joe Biden zajada się włoskim przysmakiem. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Prezydent USA zjadł pizzę z pepperoni i jalapeño. Była tak ostra, że później Bidenowi, gdy był na spotkaniu z przedstawicielami organizacji humanitarnych, pomagających uchodźcom z Ukrainy, zaschło w gardle. – To przez tę papryczkę – komentował Biden i sięgnął po wodę.

„Gusto” teraz chętnie reklamuje ostrą pizzę, pokazuje trzy pracownice, które przygotowały pizzę dla prezydenta. W menu jest ona na 22. miejscu. Damian Drupka, współwłaściciel pizzerii, nie wyklucza, że pizza teraz będzie się nazywała „pizzą Joe Bidena”.

„Jesteśmy małą pizzerią z małego miasteczka i na pewno będziemy musieli to marketingowo rozegrać” – zapowiedział w rozmowie z „Faktem” Damian Drupka.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama