Zdjęcie: Pixabay

Place zabaw przy 44 przedszkolach w Rzeszowie będą miały nowe urządzenia do zabawy. Miasto ogłosiło właśnie przetarg na ich dostawę.

Jak poinformował Bartosz Gubernat z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa, poszukiwanie dostawcy zabawek poprzedzono konsultacjami z dyrektorami przedszkoli. Po to, by wybór urządzeń najlepiej spełniał oczekiwania przedszkolaków.

Do wyboru były cztery wersje zabawek – różniące się od siebie wielkością i funkcjami. To m.in. lokomotywa z wagonem, czy domek, do których dzieci będą mogły wchodzić. Wybrane przez przedszkola zabawki mają m.in. ścianki wspinaczkowe i zjeżdżalnie.

Miasto czeka na oferty od dostawców sprzętu do 12 grudnia. Firma, która wygra przetarg, będzie musiała opracować projekt, przygotować teren, zamontować nowe urządzenia, a po zakończeniu prac zasiać trawę.

– Urządzenia muszą posiadać atesty bezpieczeństwa i minimum 3 lata gwarancji – wyjaśnia Bartosz Gubernat, dodając, że mieszkańcy Rzeszowa wybrali tę inwestycję w głosowaniu na projekty Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama