Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji zlikwidowali plantację konopi indyjskich, którą była założona w piwnicy domu jednorodzinnego w miejscowości Przędzel w powiecie niżańskim.  Funkcjonariusze zabezpieczyli 12 kg marihuany.

[Not a valid template]

 

Sprawą nielegalnej plantacji zajmowali się policjanci CBŚP w Łodzi. Ustalili, że na jednej z posesji w gminie Rudnik nad Sanem prawdopodobnie uprawiana jest marihuana. Gdy funkcjonariusze dojeżdżali na miejsce, zauważyli samochód, którym miał kierować mieszkaniec Piotrkowa Trybunalskiego. Policjanci zatrzymali auto. Kierowca próbował wycofać, stwarzając zagrożenie dla funkcjonariuszy.

Policjanci musieli użyć strzelby gładkolufowej, w aucie przestrzelili opony. Podczas przeszukania samochodu, znaleźli dowód osobisty, którego wygląd wzbudzał wątpliwości. W trakcie ustalania personaliów zatrzymanego 30-letniego mężczyzny okazało się, że są za nim wydane dwa listy gończe przez Sąd Rejonowy w Piotrkowie Trybunalskim.

Policjanci przeszukali dom w miejscowości Przędzel. W piwnicy ujawnili plantację konopi. W namiocie termicznym w pełni wyposażonym w sprzęt do uprawy roślin, został zabezpieczony susz i cztery rośliny konopi w doniczkach. Na strychu domu funkcjonariusze znaleźli odczep wewnętrznej linii zasilającej przeprowadzony przez otwór kominowy do piwnicy, z którego mężczyzna nielegalnie pobierał energię do uprawianych roślin.

30-letni mężczyzna został zatrzymany. Policjanci zatrzymali także 18-letnią kobietę, która usłyszała zarzut posiadania urządzeń i przedmiotów służących do wytwarzania środków odurzających. Mężczyzna dodatkowo usłyszał trzy zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków, uprawy konopi i kradzieży energii elektrycznej. 30-latek został przewieziony do zakładu karnego.

Policjanci z Niska, którzy przejęli sprawę, ustalają czy para sprzedawali narkotyki na lokalnym rynku.  Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama