Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Od najbliższego poniedziałku (31 sierpnia) do czwartku (3 września) w Rzeszowie potrwają ogólnopolskie konsultacje projektu „PLdlaMłodych”. 

Rzeszów jest jednym z 16 miast z całej Polski, gdzie będą trwać konsultacje. „PLdlaMłodych” to projekt koordynowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Wypełnione przez młodych ludzi ankiety zostaną wykorzystane do opracowania raportu, który ma odpowiedzieć na współczesne problemy młodego pokolenia.

Celem przedsięwzięcia jest stworzenie ogólnopolskiego strategicznego dokumentu, który określałby kierunek polityki wobec młodzieży. Projekt „PLdlaMłodych” składa się z siedmiu obszarów tematycznych: edukacja i szkolnictwo wyższe, rynek pracy, wyzwania technologiczne XXI wieku, zdrowie i kultura, sport, rozrywka turystyka.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Oprócz przeprowadzania ankiet wśród młodych ludzi, przedstawiciele projektu rozmawiają również z decydentami. W pierwszym spotkaniu ekspertów „PLdlaMłodych” brał udział m.in. Maciej Kopeć, wiceminister edukacji narodowej. Konsultantów w Rzeszowie będzie można spotkać blisko popularnych miejsc, np. na Rynku oraz na ulicy 3 Maja.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama