Zdjęcie: Piotr Woroniec jr / Rzeszów News

Ze sceny Instytutu Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego do internetu przeniesiono 10. edycję Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Aktorskiej, Filmowej i Musicalowej „Piosenka w Meloniku” w Rzeszowie. 

Tegoroczny festiwal „Piosenka w Meloniku”, który miał się odbyć na początku kwietnia, odwołano z powodu epidemii koronawirusa. Rzeszowski Dom Kultury przygotował nową odsłonę wydarzenia. W czerwcu na Facebooku po raz pierwszy przeprowadzony zostanie plebiscyt internetowy finalistów z udziałem zakwalifikowanych wokalistów z całej Polski.

Do 10. edycji „Piosenki w Meloniku” zgłosiło 242 wokalistów z całego kraju. Natalia Kukulska, Robert Janowski, Michał Szpak i Zbigniew Jakubek (komisja artystyczna) po przesłuchaniu utworów dopuściła do finału 67 wykonawców z 42 miast, którzy mieli zaprezentować się na festiwalowej scenie przed rzeszowską publicznością.

Finał festiwalu miał się odbyć 3 kwietnia w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego, a dzień później (4 kwietnia) Koncert Galowy w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie. Pandemia przekreśliła możliwość organizacji festiwalu w tym czasie, a dalsze przedłużenie stanu epidemicznego w Polsce uniemożliwiło przeniesienie imprezy na nowy termin.

Wszyscy zakwalifikowani finaliści zostali zaproszeni przez RDK do udziału w nowej, internetowej odsłonie wydarzenia na Facebooku. Będzie ono miało charakter plebiscytu online – wyłonieni w eliminacjach wokaliści zaprezentują swój talent internautom w całej Polsce i nie tylko, a zwycięzca otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 1 000 zł.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Plebiscyt odbędzie się w czerwcu na Facebook.com/RDK.Rzeszow, w trzech etapach. Pierwszy – od 1 czerwca do 14 czerwca – to prezentacja sylwetek zgłoszonych wokalistów. Drugi – od 15 czerwca do 29 czerwca – to głosowanie. Na wynik złoży się liczba „polubień” internautów i wcześniejsza punktacja jurorów podczas festiwalowych eliminacji.

Ostatni – trzeci – etap to ogłoszenie wyników, które odbędzie się 30 czerwca.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama