Reklama

Do 23 maja można oddawać głosy w plebiscycie „25 lat wolności”, zorganizowanym przez program Agaty Młynarskiej „Świat się Kręci” w TVP. W kategorii „Miasto 25-lecia” bierze udział Rzeszów.

– Cyklem tym postanowiliśmy opisać rzeczywistość ostatniego ćwierćwiecza w zmieniającej się Polsce – tłumaczy Urszula Niewirowicz z programu „Świat się Kręci”. Plebiscyt jest wspólną inicjatywą redakcji OnetWiadomości oraz producentów „Świat się Kręci”. Widzowie wybierają swoich faworytów w 10 kategoriach. Jedna z nich to „Miasto 25-lecia”, w której bierze udział Rzeszów. W tej kategorii są jeszcze: Gdynia, Katowice, Kraków, Lublin, Olsztyn, Poznań, Toruń, Warszawa oraz Wrocław.

– Rzeszów znalazł się w gronie proponowanych miast, ponieważ doceniamy zmiany, jakie zaszły w mieście od 1989 roku, oraz ducha młodości emanującego z tego miejsca. Głównym kryterium doboru miast było jednak to, czy miasto przeszło w ciągu 25 lat metamorfozę i czy dobrze się w nim żyje – mówi Urszula Niewirowicz.

Głosowanie trwa do 23 maja i jest podzielone na dwa etapy. W pierwszym (do 27 kwietnia) można oddać głosy na 10 pozycji, a w drugim (od 28 kwietnia do 23 maja) na trzy najbardziej popularne pozycje z pierwszego etapu. 

Zebrane w plebiscycie głosy użytkowników zostaną zliczone, a wyniki będą ogłoszone w programie „Świat się Kręci” w TVP1. Wyniki pierwszego etapu poznamy 28 kwietnia, a drugiego 2 czerwca.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.