Reklama

Stare Miasto Jarosławia zwyciężyło w plebiscycie Podkarpackiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Zaraz za nim uplasowały się stalowowolskie muzeum oraz Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie.

W prowadzonym od lipca plebiscycie zagłosowało ok. 3,5 tys. internautów. Najbardziej doceniony został Jarosław, a konkretnie jego Stare Miasto z piękną kamienicą Orsettich. Na podium znalazły się też Muzeum Regionalne w Stalowej Woli oraz Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie.

Poza podium, ale wciąż w pierwszej 10, są: Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie, Przeworska Kolejka Wąskotorowa Pogórzanin, Bieszczadzki Park Narodowy, Skansen w Kolbuszowej, Zamek w Krasiczynie, Pałac w Nozdrzcu a na miejscu 10. Tunel Schronowy w Stępinie-Cieszynie.

Internauci mogli wybierać także spośród rzeszowskich atrakcji turystycznych. Było ich cztery. Najwyżej uplasowało się Stare Miasto – 29 miejsce, na 34.  – Podziemna Trasa Turystyczna, Muzeum Dobranocek zajęło 54 miejsce, a Zamek Lubomirskich, Pałacyk i Aleja Pod Kasztanami – 67.

– Organizując plebiscyt mieliśmy nadzieję pokazać internautom, turystom i mieszkańcom regionu, jak różnorodny jest nasz region i jak wiele ma do zaoferowania. Wyraz tego daliśmy typując aż 101 różnych atrakcji do naszego plebiscytu – mówi Anna Brzechowska-Rębisz z PROT. – Cieszymy się zatem, że ta różnorodność Podkarpackiego znalazła odbicie w wynikach głosowania.

Plebiscytowi towarzyszył konkurs fotograficzny pod hasłem Fotografujemy Podkarpackie Ulubione, którego laureaci zostaną współtwórcami wydawnictwa prezentującego najciekawsze miejsca w regionie. Do PROT spłynęło około 200 zdjęć. Zwycięzców poznamy za miesiąc.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: