Tytuł Mistrza Polski i złoty medal na dystansie 50 m stylem grzbietowym zdobyła rzeszowianka Dominika Kulaga podczas Akademickich Mistrzostw Polski w Pływaniu.

Mistrzostwa odbyły się w sobotę i niedzielę (10-11 października) w Lublinie. W pierwszym dniu zawodów tytuł Mistrza Polski i złoty medal na dystansie 50 m stylem grzbietowym (OPEN) zdobyła Dominika Kulaga, reprezentującą KU AZS Collegium Humanum w Rzeszowie.

W kolejnym dniu zawodów rzeszowianka podkreśliła swoją formę zdobywając brązowy medal na dystansie 50 m stylem klasycznym (OPEN). Ponadto, Dominika zajęła pierwsze miejsce za najlepszy wynik spośród ponad 350 startów kobiet na zawodach oraz pierwsze miejsce we wspomnianych stylach wśród zawodników uczelni niepublicznych.

Startując jako jedyny zawodnik Collegium Humanum Dominika Kulaga zapewniła swojej uczelni 17. miejsce w rankingu medalowym, pomimo konkurencji ponad 500 zawodników z 45 uczelni. – Uzyskany czas w mistrzowskim starcie (28.54 sek.) wspaniale rokuje na przyszłość – uważa Izabela Kulaga, prezes KU AZS Collegium Humanum.