Zdjęcie: Centralne Biuro Śledcze Policji
Reklama

Został nim podinspektor Krzysztof Buchała. Wcześniej kierował CBŚP w Kielcach. 

Jak udało nam się dowiedzieć, Krzysztof Buchała w poniedziałek, 25 listopada, stanął na czele rzeszowskiego CBŚP, elitarnej jednostki policji. Zmiana szefa CBŚP w Rzeszowie była konieczna, ponieważ dotychczasowy Piotr J. został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące w śledztwie dotyczącym korupcji w rzeszowskim CBŚP

Atmosfera w CBŚP w Rzeszowie nie jest najlepsza. – Jakoś trzeba pracować – mówią nam funkcjonariusze Biura. Rzeszowski zarząd CBŚP w ciągu trzech ostatnich lat ma już trzeciego naczelnika. Do lutego 2016 roku kierował nim Krzysztof B., też aresztowany do tej samej sprawy co wspomniany Piotr J. 

Gdy Krzysztof B. stracił stanowisko, jego miejsce zajął Marek Odyniec, ale też długo nie wytrwał w fotelu szefa CBŚP. – Ze względów rodzinnych przeniesiono go na równorzędne stanowisko w innym zarządzie – twierdzi kom. Iwona Jurkiewicz, rzecznik CBŚP. 

W marcu 2019 roku Marka Odyńca zastąpił Piotr J., który stał na czele wydziału zamiejscowego CBŚP w Przemyślu, podlegającego pod rzeszowski zarząd Biura. Po aresztowaniu J. jego przyszłość w policji jest właściwie skończona. Wszczęto wobec niego postępowanie dyscyplinarne i administracyjne.       

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

W ciągu ostatnich trzech lat najważniejsi ludzie w CBŚP w Rzeszowie wylądowali za kratkami: wspomniani Krzysztof B. i Piotr J., a także Daniel Ś., który był naczelnikiem wydziału ekonomicznego. Dołączył do nich Damian W., który przed pójściem na emeryturę kierował CBŚP w Białymstoku, był też szefem wydziału narkotykowego CBŚP w Rzeszowie. 

W gronie aresztowanych jest także Robert P., który przez pięć lat był dyrektorem rzeszowskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego, a wcześniej pracował w lokalnych strukturach CBŚP i ściśle współpracował z Danielem Ś. w śledztwach dotyczących agencji towarzyskich na Podkarpaciu. 

Rzeszowski zarząd CBŚP wraz z wydziałami zamiejscowymi w Przemyślu i Tarnobrzegu liczy około 80 funkcjonariuszy. W jego strukturach aktualnie są cztery wydziały: ekonomiczny, narkotykowy, kryminalny i wywiadu kryminalnego. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama