Zdjęcie: PGE

Najnowsze dane dotyczące braku zasilania w domach na Podkarpaciu. W niedzielę wieczorem prądu nie było u około 7000 odbiorców. 

Jeszcze w niedzielę przed południem prądu nie było u 13 000 odbiorców, po południu, o godz. 14:00, ta liczba zmniejszyła się do ok. 9500. Według stanu na godz. 18:00, na wznowienie dostaw energii elektrycznej czeka jeszcze ok. 7000 odbiorców.

– Uszkodzonych jest 20 odcinków linii średniego napięcia, wyłączonych jest 200 stacji transformatorowych średniego na niskie napięcie – przekazał nam w niedzielę wieczorem Łukasz Boczar, rzecznik PGE Dystrybucja Rzeszów. 

Najwięcej awarii jest w powiatach krośnieńskim i jasielskim, sytuacja poprawia się w powiecie sanockim.

Brak zasilania w domach to skutek ostatnich opadów śniegu, który zalega na gałęziach i drzewach. Te pod naporem śniegu łamią się i zrywają linie energetyczne oraz słupy. Energetycy awarie mogą usuwać nawet do poniedziałku, do godzin wieczornych.

Na wznowienie dostaw prądu oczekują mieszkańcy gmin na  terenie:

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– RE Krosno – Biecz, Brzyska, Czudec, Dębowiec, Iwonicz Zdrój, Jasło, Lipinki, Osiek Jasielski;

– RE Mielec –   Cmolas, Grębów, Iwierzyce, Kolbuszowa, Niwiska, Padew Narodowa, Przecław, Ropczyce, Sędziszów Małopolski, Tarnobrzeg, Wielopole Skrzyńskie;

– RE Rzeszów – Błażowa, Boguchwała, Chmielnik, Głogów Małopolski, Hyżne, Krasne, Lubenia, Trzebownisko, Tyczyn,  Rzeszów, Świlcza;

– RE Sanok – Baligród, Brzozów, Dydnia, Nozdrzec, Tyrawa Wołoska, Sanok, Zagórz.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama