Urząd Miasta Rzeszowa planuje uruchomić trzeci już Punkt Obsługi Mieszkańców. Tym razem w galerii handlowej Plaza Rzeszów. – Punkty się sprawdziły i mieszkańcy załatwiają w nich wiele spraw podczas zakupów – wyjaśniają urzędnicy.

W związku z dużym zainteresowaniem Punktami Obsługi Mieszkańców w Millenium Hall i Nowym Świecie urzędnicy postanowili otworzyć kolejny taki punkt w galerii Plaza Rzeszów. – Z perspektywy czasu widzimy, że te punkty są potrzebne rzeszowianom i cieszą się dużym zainteresowaniem – wyjaśnia Katarzyna Pawlak z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.

Obecnie mieszkańcy po pracy lub podczas zakupów mogą wyrobić dowód osobisty lub się wymeldować. W Punkcie Obsługi Mieszkańców zrobimy dowód osobisty, prawo jazdy czy dowód rejestracyjny. Ponadto możemy się tu zameldować na pobyt stały lub czasowy, wymeldować, oraz uzyskać numer PESEL. Płatności z tytułu wydania prawa jazdy lub dowodu rejestracyjnego mogą być dokonane w kasie każdego banku, kartą płatniczą w Punkcie Obsługi Mieszkańców (VISA, MasterCard) lub za pomocą konta elektronicznego (laptop dostępny na miejscu).

Punkty są czynne od poniedziałku do soboty w godzinach od 10 do 18. Oprócz tego w hipermarketach Real oraz E.Leclerc znajdują się Punkty Informacyjne Urzędu Miasta, czynne od wtorku do soboty w godzinach od 9 do 17.

rzeszownews@gmail.com

Reklama