Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie
Reklama

Policjanci zatrzymali pijanego kierowcę iveco. 43-latek miał niemal 2,2 promila alkoholu w organizmie. Ma też sądowy zakaz kierowania pojazdami. 

W środę ok. godz. 14:30 policjanci zostali powiadomieni, że w kierunku Tyczyna jedzie nietrzeźwy kierujący. Ze zgłoszenia wynikało, że kierowca iveco, jadąc al. Sikorskiego, miał poruszać się całą szerokością drogi, a następnie zatrzymał się na parkingu.

Wysłani na miejsce policjanci drogówki zastali świadka, który jechał za iveco, a nawet próbował zatrzymać kierowcę. Gdy ten zjechał na parking, mężczyzna wezwał policjantów. Policjanci zatrzymali kierowcę iveco przed sklepem.  

Okazał się nim 43-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego. Badanie wykazało, że ma niemal 2,2 promila alkoholu w organizmie. Okazało się też, że 43-latek jest objęty sądowym zakazem prowadzenia pojazdów.

– Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości oraz niestosowanie się do zakazu prowadzenia pojazdów grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności – poinformował nadkom. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama