Prace nad budową Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki powoli postępują. Powiększono ogrodzenie budowy i dokonano frezowania boiska.
Stadion Resovii
Wybudowany pod koniec lat 40. XX wieku stadion Resovii otwarto z wielką pompą w 1949 roku. Od tamtej pory korzystali z niego zarówno piłkarze, siatkarze i lekkoatleci.
To było miejsce nie tylko zwykłych zmagań sportowych. Przez lata, miejsce tworzyło wspomnienia, zarówno te dobre, jak i gorsze. Wyjątkowy stadion zrzeszał pod jedną ideą – zmagań sportowych – sportowców, nie tylko tych zawodowych, ale również przyszłych, w postaci młodzieży, która miała tu lekcje wuefu, ale również kibiców.
Na stadionie było 3420 miejsc siedzących, z czego goście mogli zająć 114. Do tego dochodziły: budynek klubowy, szatnie i nieśmiertelny „Bar Malta”, do którego widzowie po meczach mogli wybrać się na piwo.

Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki
Do budowy nowego stadionu Rzeszów przygotowywał się od kilkunastu lat. W miejsce starego obiektu powstaje aktualnie Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki, nad którym prace zaczęły się na początku bieżącego roku. Dokładniej, wyburzanie starego stadionu rozpoczęły się 7 stycznia.
Nowy obiekt przy ul. Wyspiańskiego ma być jednym z najnowocześniejszych stadionów lekkoatletycznych w Polsce. W założeniu ma być przystosowany do organizowania zawodów rangi mistrzostw Polski seniorów czy też mistrzostw Europy U23, U20, U18.
PCLA ma być areną dla lekkoatletów i piłkarzy. Stadion zostanie wyposażony w 400-metrową bieżnię oraz skocznie do skoku w dal, wzwyż i o tyczce. Dodatkowo, powstanie kryta, 150-metrowa bieżnia oraz zaplecze odnowy biologicznej dla sportowców.
Koszt inwestycji to 194 mln zł. Nowy stadion ma być gotowy jesienią 2026 roku.

Postęp prac
Resovia Rzeszów udostępniła na swoim profilu na Facebooku zdjęcia, które pokazują postęp prac nad wyburzaniem starego obiektu. W ostatnim czasie zburzono kasy biletowe od ulicy Sportowej. Co więcej, powiększe zostało ogrodzenie budowy, które sięga teraz aż do starego budynku klubowego.
Dodatkowo, wykonano również frezowanie boiska, czyli zerwanie górnej warstwy trawy, aby stworzyć płaską powierzchnię gotową do zasiewu perforacyjnego (równomiernego i całościowego rozłożenia nasion trawy na powierzchni boiska).

(oprac. MK)
Czytaj więcej:
Nowy stadion przy Wyspiańskiego w Rzeszowie. Będą koncerty, mecze Ekstraklasy i UEFA?
Czytasz Rzeszów News? Twoje wsparcie pozwoli nam działać sprawniej.




![Zaginął 30-letni mieszkaniec Rzeszowa. Jego telefon milczy, trop urywa się w Hiszpanii [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/zaginiony-nikodem-kobylarz4-218x150.jpg)

![Pożar karczmy w Kraczkowej. Ogień znów uderzył w znane miejsce przy trasie Rzeszów – Łańcut [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/pozar-karczma-pod-strzecha-osp-218x150.jpg)






![Rzeszów centrum odbudowy Ukrainy? Kluczowa konferencja przyciągnie światowych liderów i biznes [PROGRAM]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/fijolek-konrad-rzeszow-218x150.jpg)

![Inżynieryjny majstersztyk na Podkarpaciu. Imponujący zbiornik retencyjny przy trasie S19 [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/s19-babica-jawornik-zbiornik-retencyjny3-218x150.jpg)



![Dramatyczne starcie z prawami fizyki na łuku drogi. Kolejny wypadek motocyklisty [ZDJĘCIA] motocyklista](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/motocyklist-wypadl-z-drogi-03-218x150.jpg)
![Chmielnicki Sprint pod Rzeszowem. Każdy kierowca może wystartować, trwają zapisy [PROGRAM]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/chmielnicki-sprint2026-218x150.jpg)






![Zrób zakupy i bezpłatnie sprawdź stan zdrowia. „Zdrowie pod Kontrolą” w sobotę w Galerii Rzeszów [ZDJĘCIA] zdrowie pod kontrolą galeria rzeszów](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/zdrowie-pod-kontrola-03-218x150.jpg)


![W hołdzie nauczycielce z Rzeszowa. Wyjątkowa ławeczka w Ogrodach Bernardyńskich [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/aaaaaa-218x150.jpg)
![Ogólnopolska parada „Turki 2026” na Podkarpaciu. Impreza przyciągnęła tłumy [WIDEO, ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/turki55-218x150.jpg)
![Partyzanci znalezieni w podkarpackim lesie doczekają się pochówku. Zginęli z rąk Niemców [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/szczatki-partyzantow5-218x150.jpg)


![Wyjątkowy tunel w powiecie rzeszowskim objęty ochroną. To turystyczna perełka [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/tunel-szklary1-218x150.jpg)










![Zrób zakupy i bezpłatnie sprawdź stan zdrowia. „Zdrowie pod Kontrolą” w sobotę w Galerii Rzeszów [ZDJĘCIA] zdrowie pod kontrolą galeria rzeszów](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/zdrowie-pod-kontrola-03-324x235.jpg)
![Inżynieryjny majstersztyk na Podkarpaciu. Imponujący zbiornik retencyjny przy trasie S19 [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/s19-babica-jawornik-zbiornik-retencyjny3-324x235.jpg)