Po ulewach w Rzeszowie. Strażacy interweniowali 17 razy

17 razy interweniowali strażacy po ulewnych burzach, które w czwartek przed południem przeszły nad Rzeszowem. 

 

O pierwszych interwencjach na zalanych ulicach Rzeszowa informowaliśmy – TUTAJ. Do ok. godz. 14:00 odnotowano łącznie 17 zdarzeń na terenie miasta. Przy kilku z nich strażacy jeszcze pracują. 

– Dochodziło głównie do podtopień, zalewane były piwnice lokali usługowych i mieszkań jednorodzinnych, a niekiedy garaże – mówi Kinga Styrczula z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie.

Woda wdarła się m.in. do sklepu Biedronka, który znajduje się w piwnicach CH Europa przy alei Piłsudskiego, i hotelu przy ulicy Grottgera. – Działania strażaków polegały przede wszystkim na przepompowywaniu wody i usuwaniu szkód przez nią wyrządzonych – relacjonuje Styrczula. 

Zalane zostały ulice Niemierskiego w rejonie marketu Makro, Warszawska pod wiaduktem i Paderewskiego. – Zdarzały się zatkane przepusty w rowach melioracyjnych, woda sięgała gdzieniegdzie 30-40 cm – słyszymy w komendzie miejskiej. 

Dodatkowo strażacy interweniowali w Zaczerniu, gdzie na ulicę spadł konar, i w Hermanowej. Aktualnie wszystkie drogi są przejezdne. 

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama