Reklama

Są pierwsze reakcje rzeszowskiej policji po tym, jak w niedzielę na autostradzie A4 doszło do ustawki pseudokibiców Stali Rzeszów z JKS Jarosław. Na A4 będzie więcej policyjnych patroli.

O takich krokach policji poinformował nas Konrad Wolak, wiceszef rzeszowskiej komendy.

– Bezpieczeństwo na autostradzie to priorytet. Na A4 skierujemy więcej patroli radiowozów oznakowanych i nieoznakowanych szczególnie w dniach, w których odbywać się będą mecze piłkarskie i będziemy wiedzieli, że autostradą przejeżdżać mogą kibice – mówi Konrad Wolak.

Niedzielne zdarzenie na A4 przy zjeździe Rzeszów Wschód na wysokości Krasnego zbulwersowało kierowców i policję. Przypomnijmy: samochody jadące autostradą w kierunku Krakowa zostały obrzucone kamieniami. W jednym z nich sprawcy wybili szybę. Okazało się, że poszkodowanym jest zupełnie przypadkowy kierowca, który złożył wniosek o ściganie sprawcy.

Jak już wczoraj ujawniliśmy, sprawcami prawdopodobnie byli kibole Stali Rzeszów, którzy wcześniej umówili się na autostradzie na ustawkę z chuliganami JKS Jarosław. Policja nic wcześniej nie wiedziała, że pseudokibice planują konfrontację. Gdy funkcjonariusze przyjechali na miejsce, kibole zdążyli uciec.

Dzisiaj policjanci potwierdzili nasze informacje o ustawce pseudokibiców na A4.

– Wiemy, że nie doszło do regularnej bijatyki. Wszczęliśmy dochodzenie w tej sprawie. Prowadzą je funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością pseudokibiców. Mamy już ustalone nazwiska kilku osób, które brały udział w zdarzeniu. Dla nas to priorytet, by uczestnikom tego incydentu postawić zarzuty, a potem, żeby zostali ukarani – dowiadujemy się w rzeszowskiej komendzie.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Przeczytaj koniecznie! W Rzeszowie nowy punkt przedszkolny „Bystrzaki” – rekrutacja trwa

DSCF7036

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

1 KOMENTARZ

  1. Nieprawdopodobne, ale i tak policja nic nie zrobi, bo się boi i tylko dba o swoją wygodną pracę. Straszne że na autostradzie mimo ogrodzenia z lasu wychodzą zwierzęta i atakują samochody, tu nie tylko policja powinna coś zrobić, ale też obsługa autostrady, np. strzelać jak to wyjdzie z lasu i niebezpiecznie się zbliży do drogi? Zwłaszcza jak się ustawia ze zwierzętami z innego lasu.

Comments are closed.