Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie

Rzeszowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy są podejrzani o pobicie przypadkowego przechodnia w okolicach hali Podpromie. Napastnicy go także okradli.

Do zdarzenia doszło na początku czerwca. Przypadkowy przechodzień został zaatakowany przez nieznanych sprawców. Pobili go, przewrócili na ziemię i przytrzymując, okradli. Sprawcy zabrali mężczyźnie m.in. dwa telefony komórkowe, pieniądze, dokumenty, saszetkę oraz dwie butelki piwa.

Pobity mężczyzna doznał obrażeń twarzy. Po kilku dniach o zdarzeniu powiadomił policjantów z komisariatu w Śródmieściu.

Mimo, że od rozboju minęło sporo czasu, to już na następny dzień funkcjonariusze ustalili, kim byli napastnicy. Obaj zostali zatrzymani. To mieszkańcy Rzeszowa w wieku 33 i 36 lat.

Policjantom udało się odzyskać również jeden ze skradzionych telefonów i saszetkę. Z ustaleń policji wynika, że 36-latek działał w warunkach recydywy.

– Mężczyźni przyznali się do winny i wyrazili gotowość poddania się karze – poinformowała Komenda Miejska Policji w Rzeszowie.

Prokuratura ustaliła karę dla obu mężczyzn: 2,5 roku i 2 lata bezwzględnego pozbawienia wolności. Teraz karę musi jeszcze zatwierdzić sąd. Mieszkańcy Rzeszowa zostali także objęci policyjnym dozorem.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama