W najbliższą niedzielę (19 października) podczas New Balance Maraton Rzeszów możemy pomóc 2,5-rocznemu Marcelowi. Jeśli do akcji włączy się co najmniej 40 osób, to Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże 20 tys. złotych na jego leczenie.

Marcel urodził się ze złożoną wadą serca. Rodzina zbiera pieniądze na kolejną operację, którą zaplanowano na połowę listopada br. Chłopiec jest podopiecznym Fundacji „Mam serce” z Warszawy i Fundacji Cor Infantis.

Pomóc może każdy uczestnik biegu. Wystarczy odebrać u przedstawicieli PKO Banku Polskiego deklarację w postaci kartki na koszulkę z napisem „biegnę dla Marcela” w dniach 17-19 października w biurze zawodów w godzinach jego pracy.

Maraton rozpocznie się o godz. 9:30 na skwerze w centrum galerii Millenium Hall przy ul. Kopiso 1. Trasa będzie wiodła ulicami miasta oraz przez tereny wokół kąpieliska Żwirownia. Na starcie pojawi się również reprezentacja pracowników banku, zrzeszonych w sekcji biegowej liczącej już ponad 330 osób w całej Polsce.

W ramach prowadzonego przez PKO Bank Polski programu „Biegajmy razem” sponsorowane są różne biegi na terenie całego kraju. Podczas nich Bank wraz Fundacją PKO Banku Polskiego organizuje charytatywne akcje biegowe na rzecz osób potrzebujących wsparcia w ratowaniu zdrowia lub życia.

Od 2013 roku – wraz ze swoją Fundacją – bank zorganizował 76 charytatywnych akcji biegowych, do których przyłączyło się blisko 20 tys. osób. Dzięki ich zaangażowaniu Fundacja przekazała beneficjentom ponad 1 mln zł.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama