Reklama

Policjanci z Rzeszowa zatrzymali trzy osoby, podejrzane o pobicie mężczyzny, czekającego na przystanku autobusowym. Został zaatakowany, bo sprawcom nie chciał dać papierosa.

Do zdarzenia doszło w środę po godz. 21:00. Pokrzywdzony czekał na autobus na przystanku przy placu Wolności w Rzeszowie. Podeszło do niego trzech młodych mężczyzn. Jeden poprosił o papierosa. Gdy spotkał się z odmową, uderzył pokrzywdzonego. Gdy ten zaczął się bronić, podbiegli pozostali napastnicy i również go zaatakowali.

Mężczyźni pobili pokrzywdzonego i ukradli mu paczkę papierosów. Po całym zdarzeniu odeszli w kierunku ulicy Bożniczej. Pobitemu mężczyźnie na szczęście nic poważnego się nie stało. Szedł za sprawcami i powiadomił policję.

Patrol po krótkim pościgu zatrzymał jednego z podejrzanych mężczyzn: 27-letniego mieszkańca Rzeszowa. Policjanci znaleźli przy nim skradzioną paczkę papierosów.

Policjanci szybko ustalili personalia dwóch pozostałych sprawców. To 22-letni mieszkańcy Rzeszowa, znani już funkcjonariuszom. Obaj zostali zatrzymani w czwartek. Prokurator przedstawił im zarzut rozboju i zastosował wobec nich policyjny dozór i zakaz opuszczania kraju.

Mężczyznom grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

redakacja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.