Zdjęcie: PKP PLK

Dzięki elektryfikacji linii Ocice – Rzeszów, na tej trasie będą mogły jeździć pociągi elektryczne. Inauguracja w najbliższą niedzielę, 12 grudnia. 

Elektryfikacja linii nr 71 Ocice – Rzeszów kosztowała 67 mln zł. Od 12 grudnia, od nowego rozkładu jazdy pociągów, na trasie pojawią się elektryczne pociągi. Zasilanie zapewnią im podstacje trakcyjne w Chmielowie, Nowej Dębie, Cmolasie, Widelce i w Rzeszowie.

W nowym rozkładzie jazdy na trasie przewidziano więcej pociągów dalekobieżnych i regionalnych, m.in. do Stalowej Woli Południe, Warszawy i Szczecina. Wśród 35 połączeń są też lokalne: Rzeszów – Kolbuszowa – Rzeszów. Te będą uruchomione od stycznia.

– Pociąg Intercity z Rzeszowa do Szczecina, zamiast przez Przeworsk, Nową Sarzynę, pojedzie krótszą, zelektryfikowaną trasą przez Kolbuszową, Tarnobrzeg – poinformowała Dorota Szalacha z PKP Polskich Linii Kolejowych. 

W 2019 r. na linii Ocice – Rzeszów PLK wybudowały „mijankę” w Majdanie Królewskim. Na przystanku jest też nowy peron. W 2016 r. wybudowano nowy przystanek w Chmielowie i wydłużono peron w Głogowie Małopolskim.

Elektryfikacja linii 71 sprawi, że przewoźnicy będą mogli wykorzystywać nowoczesne, ekologiczne pojazdy elektryczne. Ponadto, pomoże to w uruchomieniu planowanej linii kolejowej z Rzeszowa do Portu Lotniczego w Jasionce. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama