Poczuj się właścicielem firmy. Kolejna edycja konkursu „Wirtualny Menedżer”

Rozpoczęła się zmagania w ramach kolejnej edycji konkursu „Wirtualny Menedżer” skierowanego do  uczniów szkół średnich z województw podkarpackiego, małopolskiego, lubelskiego i świętokrzyskiego. Do wygrania atrakcyjne nagrody.

 

Jest to już piąta edycja konkursu „Wirtualny menedżer”, którego organizatorem jest Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie we współpracy z Fundacją na rzecz nauki i edukacji „Talenty” oraz Revas Business Simulation Games.

– Głównym celem konkursu jest wykształcenie postaw przedsiębiorczych u uczniów szkół średnich – wyjaśnia Wojciech Pitura z WSIiZ w Rzeszowie, administrator konkursu.

W ramach konkursu blisko 170 uczniów z 56 szkół, z czterech województw Polski południowo-wschodniej, będzie zarządzać wirtualnymi przedsiębiorstwami, podejmując realistyczne decyzje biznesowe.

Konkurs jest realizowany z wykorzystaniem symulacji biznesowej Warsztat Samochodowy (Demo Gry – tutaj), a uczniowie biorący w nim udział wcielą się we właścicieli wirtualnych warsztatów samochodowych, dzięki czemu będą mogli poczuć się jak prawdziwi przedsiębiorcy.

– Symulacja biznesowa „Warsztat Samochodowy” to wyrafinowany program komputerowy, który naśladuje konkurencyjny, ciągle zmieniający się rynek. W odróżnieniu od nauki tradycyjnej, opartej na teorii podręcznikowej, ćwiczenia z wykorzystaniem symulacji umożliwiają uczniom czy menedżerom naukę kreatywnego oraz logicznego myślenia – dodaje Wojciech Pitura.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

 „Wirtualny Menedżer 5” składa się dwóch etapów: rozgrywka eliminacyjna oraz rozgrywka finałowa. Rozgrywka eliminacyjna będzie realizowana on-line, natomiast najlepszych 8 zespołów zmierzy się w wielkim finale, który odbędzie się 6-7 czerwca 2017 w Centrum Turystyki i Rekreacji WSIiZ. Do wygrania są m.in. nowoczesne tablety, czytniki e-booków oraz odtwarzacze mp4.

– Jestem przekonany, że konkurs przyczyni się przede wszystkim do promocji idei przedsiębiorczości wśród młodzieży, a dzięki wykorzystaniu innowacyjnych technologii uczniowie będą mogli zarządzać wirtualnym przedsiębiorstwem, podejmując realne decyzje biznesowe – podkreśla Piotr Gajewski dyrektor Departamentu Informacji i Promocji MEN, w piśmie informującym organizatorów konkursu o objęciu patronatem honorowym Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Rekrutacja zespółów trwa do 3 marca 2017. Uwaga! Liczba miejsc ograniczona. Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie www.wm.wsiz.pl

Patronem konkursu jest Rzeszów News.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama