Zdjęcie: Bartosz Frydrych / Rzeszów News

Rzeszowscy drogowcy na czas remontu nie będą zamykać ulicy Lisa-Kuli. Ruch będzie po jednym pasie w każdym kierunku. Utrudnienia potrwają do końca sierpnia. 

Miejski Zarząd Dróg wybrał wykonawcę, który przebuduje około 400-metrowy odcinka ul. Lisa-Kuli. To firma Molter z Głogowa Małopolskiego. MZD zapłaci jej ponad 1 mln zł. Miasto na inwestycji zaoszczędzi, ponieważ planowało na remont wydać około 1,7 mln zł.

Molter wymieni nawierzchnię, którą wzmocni geosiatka, aby uniknąć w przyszłości kolein. Podobne rozwiązanie dwa lata temu zastosowano na placu Śreniawitów. Zostaną też poprawione krawężniki oraz studzienki. Prace mają potrwać do końca sierpnia.

Drogowcy chcą, by remont Lisa-Kuli była jak najmniej uciążliwy dla kierowców, dlatego ulica nie będzie wyłączona z ruchu w trakcie prac.

– Inwestycja będzie realizowana połówkami – najpierw jedna część jezdni, potem druga. Ruch na czas robót będzie odbywał się po jednym pasie w każdym kierunku – wyjaśnia Andrzej Maciejko, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama