Zdjęcie: Pixabay

Od 1 września do 15 października można wysyłać zgłoszenia do konkursu imienia redaktora Janusza Majki na Podcast Roku. Najlepszych twórców wyłoni jury. Zwycięzców poznamy na gali finałowej w Rzeszowie pod koniec listopada.

Podcast Roku to pierwszy taki ogólnopolski konkurs, którego celem jest promowanie jakości, oryginalności i kultury przekazu różnych form dźwiękowych. Konkurs upamiętnia redaktora Janusza Majkę, związanego przez niemal 40 lat z Polskim Radiem w Rzeszowie, zmarłego w lutym br. na COVID-19. Majka miał 65 lat. 

W konkursie Podcast Roku mogą wziąć udział zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy. Nagroda dla debiutantów, będzie mieć charakter nie tylko pieniężny, ale będzie również pakietem profesjonalnego wsparcia budowy i rozwoju podcastów w aspekcie dziennikarskim, marketingowym, technicznym.

Przewidziano również przyznanie nagrody dla najlepszego podcastu stworzonego przez uczniów szkół średnich oraz wyróżnienia dla marek zlecających podcasty i wspierających ten gatunek. Informacje o puli nagród zostaną ogłoszone 30 września br. w Światowy Dzień Podcastów. 

Partnerem strategicznym jest platforma Incredible Inspirations Sebastiana Kulczyka, która ufunduje specjalną nagrodę tematyczną w kategorii „Dziecko w świecie nowych technologii”. W tej kategorii organizatorzy konkursu będą szukać podcastów opowiadających o świecie jutra i wpływie technologii na wszystkie dziedziny życia.

Do grona mecenasów i partnerów konkursu dołączyli: Google Polska, Audioteka, Tandem Media, broker mediowy, Kuźniar Media & Voice House oraz Magazyn Press. Konkursowe prace oceniane będą ze względu na ich oryginalność, innowacyjność, wkład w rozwój rynku podcastów w Polsce oraz ponadprzeciętną jakość wykonania.

– Udało nam się zaprosić do jury doświadczonych dziennikarzy, uznanych twórców, infuencerów, producentów i badaczy rynku podcastów w Polsce. Chcemy wybrać najlepsze podcasty, jednocześnie wesprzeć finansowo i merytorycznie dobrze zapowiadających się debiutantów – podkreśla Tomasz Majka, syn radiowca, jeden z inicjatorów konkursu.

W skład jury wejdą m.in. Marcin Myszka autor najpopularniejszego podcastu w 2020 roku „Kryminatorium”; Marcin Łukawski, dziennikarz Radia 357 oraz wykładowca Collegium Civitas; Karolina Hytrek-Prosiecka, była dziennikarka TVN, ekspert ds. zarządzania informacją; Marcin Skonieczny, prezes Patronite.pl.

W jury zasiądą też: Szymon Jadczak, dziennikarz WP.pl; Natalia Borawska, dyrektor kreatywna i scenarzystka; Dionisios Sturis, reporter i pisarz; Michał Dobrzański, pomysłodawca cyklicznego raportu „Słuchacz podcastów w Polsce”; Karol Stryja, influencer, właściciel studia The Podcast Makers.

Do grona jury dołączą jeszcze: Justyna Dżbik-Kluge, przez wiele lat związana z TVP i Polskim Radiem, a ostatnio z Radiem Zet i Radiem Kolor; Bożena Targosz, prezenterka i lektorka; Łukasz Błąd, dziennikarz i wykładowca WSIiZ w Rzeszowie oraz Katarzyna Błaszczyk, reportażystka i współzałożycielka inicjatywy „Torba Reportera i Podcastera”. 

Zgłoszenia do konkursu poprzez formularz na stronie podcastroku.pl – TUTAJ. 

Patronat honorowy nad konkursem objęły wszystkie największe podkarpackie uczelnie wyższe, z którymi współpracował Janusz Majka: Politechnika Rzeszowska, Uniwersytet Rzeszowski, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa.

Inicjatywę od początku wspierają mecenasi: Lancerto, BISPOL oraz Best Construction. Partnerami konkursu są: Radio 357, Patronite.pl, Instytut Zamenhofa, agencja PR Molecule Group oraz kancelaria prawna BWW.

Zdjęcie: materiały prasowe

Oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama