Musztra paradna, defilada wojskowa i pokaz sprzętu wojskowego, używany przez wojska lądowe będą jednymi z wielu atrakcji, jakie przygotowali „podhalańczycy” z okazji swojego święta.

W piątek (23 maja) 21. Brygada Strzelców Podhalańskich będzie świętować 21. rocznicę powstania formacji. Z tej okazji mieszkańcy Rzeszowa będą mogli uczestniczyć w Dniu Otwartych Koszar. Organizatorzy imprezy zaplanowali szereg imprezy kulturalnych oraz takich, które przybliżą rzeszowianom polskie wojsko i samych „podhalańczyków”.

– W uroczystościach weźmie udział wielu znamienitych gości, przedstawicieli władz państwowych, samorządowych i wojskowych – mówi kpt. Konrad Radzik, rzecznik Brygady.

Obchody rocznicowe rozpoczną się o godz. 12. uroczystym apelem, w kompleksie koszarowym 21. Batalionu Logistycznego przy ul. Langiewicza 4 (Stadion „Podhalańczyk”). – Apel przeprowadzony zostanie zgodnie z ceremoniałem wojskowym i będzie obejmował między innymi nadanie tytułów „Honorowego Podhalańczyka”, wyróżnienia dla żołnierzy, podziękowania, a także defiladę wojskową -wylicza kpt. Radzik. – Apel będzie swoistym wspomnieniem i spojrzeniem w przyszłość „podhalańczyków”.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Po apelu zaplanowano pokazy musztry paradnej, a następnie „Piknik Wojskowy”, który skierowany ma być głównie do młodzieży. Odbędzie się on w godz. od 10 do 15, również na stadionie „Podhalańczyk”. W tym czasie koszary będą otwarte dla wszystkich chętnych. Będzie można zobaczyć dużą ilość sprzętu wojskowego będącego na wyposażeniu „podhalańczyków” oraz występy zespołów i solistów.

W czasie obchodów prezentowany zostanie także nowy album poświęcony 21. Brygadzie Strzelców Podhalańskich pod tytułem „Podhalańczyków portret własny – 20 lat zatrzymane w kadrze”. O godz. 10.30 w kościele Garnizonowym w Rzeszowie przy ul. Reformackiej odbędzie się msza w intencji ojczyzny i żołnierzy.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama