Funkcjonariusze z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie tzw. „łowcy głów”, w minionym roku, zatrzymali 60 osób poszukiwanych listami gończymi. Jednym z ostatnich sukcesów było zatrzymanie 51-letniego łapówkarza.
Poszukują tych najgorszych
Wiodącą rolę w zatrzymywaniu osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości pełnią funkcjonariusze Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.
– Tworzą go policjanci, którzy zajmują się poszukiwaniami osób, mających na swoim koncie najpoważniejsze przestępstwa m.in. zabójstwa, zgwałcenia ze szczególnym okrucieństwem, rozboje z użyciem niebezpiecznego narzędzia, czy udział w zorganizowanych grupach przestępczych – informuje zespół prasowy KWP w Rzeszowie.

Zatrzymali 60 osób w 2024 roku
Policjanci prowadzą działania nie tylko na terenie Polski, ale także poza jej granicami. Są wspierani przez funkcjonariuszy z komend miejskich i powiatowych naszego garnizonu.
Podkarpaccy poszukiwacze uczestniczą także w poszukiwaniach osób zaginionych, których życie i zdrowie jest zagrożone, a także rozwiązują sprawy zaginięć sprzed lat.
Dzięki codziennym działaniom funkcjonariuszy Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób z komendy wojewódzkiej, w minionym roku, zatrzymali 60 osób poszukiwanych listami gończymi.
Zatrzymali łapówkarza
Jednym z ostatnich sukcesów, było zatrzymanie w połowie grudnia, poszukiwanego listem gończym 51-letniego mieszkańca powiatu przemyskiego.
Ciążył na nim wyrok 5 lat pozbawienia wolności, wydany przez Sąd Rejonowy w Tarnowie, za czyny z kategorii przestępstw przeciwko działalności instytucji państwowych oraz samorządu terytorialnego, w tym łapownictwa i płatnej protekcji.
Zatrzymanie przestępców z Europejskim Nakazem Zatrzymania
Ich praca pozwoliła także na skuteczną realizację międzynarodowych spraw i zatrzymanie groźnych przestępców poszukiwanych Europejskim Nakazem Zatrzymania.
Bądź na bieżąco.
Jednym z nich był poszukiwany od 2017 roku 53-letni mieszkaniec Rzeszowa, który m.in. za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą skazany został na 12 lat więzienia. –
– Zatrzymanie mężczyzny było możliwe dzięki współpracy i szybkiej wymianie informacji polskich i węgierskich służb za pośrednictwem sieci ENFAST (European Network of Fugitive Active Search Teams) – wyjaśnia biuro prasowe KWP.
Zatrzymany w Bieszczadach
Dzięki profesjonalnym działaniom i współpracy międzynarodowej oraz europejskiej współpracy policyjnej sieci ENFAST, w sierpniu zatrzymano także 33-letniego mieszkańca powiatu krośnieńskiego, poszukiwanego przez niemiecki wymiar sprawiedliwości za przestępstwo usiłowania zabójstwa.
Policjanci zatrzymali mężczyznę w domku letniskowym w Bieszczadach.
Z rozbój z użyciem noża
Skuteczna współpraca policjantów z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób KWP w Rzeszowie oraz francuskiej Policji, w Paryżu, pozwoliła także na zatrzymanie 27-letniego mężczyzny z powiatu niżańskiego. Od dłuższego czasu ukrywał się on na terenie krajów europejskich.
Mężczyzna był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania za rozbój z użyciem noża, do którego doszło w 2021 roku na terenie Podkarpacia.
(oprac. red)
Czytaj więcej:
Ciężarówka przebiła barierki i zawisła kołami do góry. Wyjątkowo trudna akcja ratownicza [ZDJĘCIA]
Czytasz Rzeszów News? Twoje wsparcie pozwoli nam działać sprawniej.


![Sześć osób w szpitalu po zatruciu czadem. Dramatyczna interwencja strażaków [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/sedziszow-mlp-czad-ospsedziszowmlp2-218x150.jpg)

![Nieprzytomny 34-latek w samochodzie. Konieczne było wybicie szyby [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/kanczuga-akcja-218x150.jpg)


![Straż pożarna postawiona na nogi. Płonęły budynki gospodarcze [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/Nowy-projekt-8-218x150.jpg)
![Pożar budynku mieszkalnego na Podkarpaciu. Kolejnego dnia ogień pojawił się znowu [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/pozar-posada-jasliska-osp-tylawa-218x150.jpg)








![Rzeszów sprzedaje nazwę miejskiego basenu. Kto zostanie tytularnym sponsorem obiektu? [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/matuszczaka-basen-rzeszow-2026-4-218x150.jpg)

![Rzeszowski talent błysnął na Rajdzie Barbórka. Adrian Rzeźnik piąty w kultowych zmaganiach [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/rajd-barborka-adrian-rzeznik-materialy-prasowe5-218x150.jpg)


![Czy Rzeszów stał się miastem apartamentowców? To oferują najdroższe mieszkania w mieście [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/Nowy-projekt-1-2-218x150.jpg)











![Zamek w Łańcucie otwiera sezon. Możecie już podziwiać turystyczną perełkę Podkarpacia [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/zamek-lancut-zima1-218x150.jpg)






![Nowy most na Wisłoku coraz bliżej? Są cztery warianty przeprawy przez rzekę [MAPY]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/most-trzebownisko0-218x150.jpg)
![Parkingowy chaos przy Hali Podpromie w Rzeszowie. “To problem w całym centrum miasta” [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/parking-podpromie-zima2026_news-218x150.jpg)



