Inspektor Krzysztof Pobuta został nowym komendantem wojewódzkim policji w Rzeszowie. Na tym stanowisku zastąpił Zdzisława Stopczyka.

[Not a valid template]

 

44-letni Krzysztof Pobuta dotychczas był komendantem miejskim policji w Przemyślu. Na czele przemyskiej komendy stał od 2009 r. Urodził się w Radymnie, jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie, w 2006 r. ukończył studia podyplomowe z zakresu zarządzania jakością w administracji publicznej.

Krzysztof Pobuta w 2012 r. otrzymał tytuł doktora nauk społecznych w zakresie socjologii na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Wcześniej w 1995 r. ukończył studia na Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.

Pobuta w policji pracuje od 1991 r. Swoją służbę zaczął w jarosławskiej policji, gdzie był naczelnikiem wydziału kryminalnego, a w latach 2001-2009 zastępcą komendanta w Jarosławiu, a potem szefem przemyskich funkcjonariuszy.

Krzysztof Pobuta od dzisiaj (13 stycznia) jest komendantem wojewódzkim policji w Rzeszowie. Zastąpił Zdzisława Stopczyka, który 24 grudnia ub. r. został odwołany ze stanowiska.

Pobuta decyzję ministra spraw wewnętrznych i administracji o powołaniu na nową funkcję odebrał z rąk inspektora Zbigniewa Maja, Komendanta Głównego Policji, który Pobucie wręczył pamiątkowe wieczne pióro.

W uroczystości wzięła udział Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki oraz komendanci miejscy i powiatowi policji oraz kadra kierownicza komendy wojewódzkiej w Rzeszowie. Pobuta przywitał się ze sztandarem KWP w Rzeszowie.

Dr Krzysztof Pobuta jest wykładowcą na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne w Państwowej Wyższej Szkole Techniczno – Ekonomicznej im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu. – Jest żonaty, ma czworo dzieci. Interesuje się historią, zwłaszcza tą najnowszą – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama