Podkarpacka policja podsumowała pierwszy tydzień obowiązywania nowy przepisów, które zaostrzyły kary kierowców rażąco przekraczających dopuszczalną prędkość. W tym czasie 46 kierowców straciło swoje prawa jazdy.

Nowe przepisy obowiązują od 18 maja. Najbardziej uderzają w kierowców, którzy w obszarze zabudowanym przekraczają prędkość o ponad 50 km/h. Tacy kierowcy obligatoryjnie tracą prawo jazdy na trzy miesiące. Więcej o nowych przepisach TUTAJ.

W ciągu zaledwie siedmiu dni, policjanci ruchu drogowego na Podkarpaciu zatrzymali prawa jazdy 46 kierującym, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h. Ponadto każdy z nich został ukarany mandatem karnym i punktami.

Rekordzista zatrzymany przez policjantów z Sanoka jechał w obszarze zabudowanym z prędkością 136 km/h. Natomiast 29-letni mieszkaniec powiatu stalowowolskiego jako pierwszy pożegnał się z uprawnieniami na 6 miesięcy. Wsiadł za kierownicę samochodu, mimo, że kilka dni wcześniej funkcjonariusz zatrzymał mu prawo jazdy za zbyt szybką jazdę.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

W Stalowej Woli uprawnienia do kierowania za nadmierną prędkość stracił motocyklista. Prawa jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym zatrzymali kierującym także policjanci z: Krosna, Przemyśla, Jasła i Niska.

Filmik, jak kierowcy przekraczają prędkość w obszarze zabudowanym możecie zobaczyć TUTAJ.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama