Zdjęcia: DWOT
Reklama

Ponad 60 kombatantów, żołnierzy AK i bohaterów wojennych objęli pomocą żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej w procedurze szczepień na COVID-19. 

Jak poinformował kpt. Witold Sura, rzecznik podkarpackich „terytorialsów”, żołnierze brygady pomagają kombatantom i seniorom od etapu rejestracji do szczepionki, a także będą monitorować ich samopoczucie między szczepieniami, jak również po drugiej dawce.

Od 18 stycznia ruszyła także infolinia wsparcia dla seniorów – 800 100 115, działa ona codziennie od 7:30 do 19:30.

15 stycznia rozpoczęła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Od 22 stycznia zaś rejestrują się osoby powyżej 70. roku życia. 25 stycznia ruszą szczepienia dla zarejestrowanych seniorów.

Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej mają pod swoją opieką ponad 60 kombatantów, żołnierzy AK i bohaterów wojennych. „Terytorialsi” wspierają ich od momentu elektronicznej lub telefonicznej rejestracji po dowóz do punktów szczepień.

– Do osób, które nie mogą opuścić domów, mieszkań dotrą wojskowe mobilne zespoły medyczne i dokonają szczepienia na miejscu – przekazuje kpt. Witold Sura. 

Żołnierze AK z Podkarpacia twierdzą, że szczepionka przeciwko wirusowi daje im nadzieję na lepsze jutro.

– Myślę, że wrócimy do normalnego funkcjonowania, będziemy mogli wyjść z domów i spotkać się z przyjaciółmi – mówi kpt. w stanie spoczynku Julian Pawełek, ps. „Struga”, prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej okręgu podkarpackiego.

W podkarpackiej brygadzie OT koordynatorzy opiekujący się kombatantami i seniorami, zbierają telefonicznie zgłaszane przez nich potrzeby, a następnie kierują żołnierzy z pomocą pod wskazany adres, „terytorialsi” pomagają m.in. w dostępie do internetu. 

– Duże wsparcie dla seniorów proponują także urzędy miast, gminy, Straż Pożarna oraz stowarzyszenia – podkreśla kpt. Sura. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: