Podkarpacie Centrum Lekkoatletyczne. Kolejne wydłużenie terminu otwarcia ofert

Miasto Rzeszów znów idzie na rękę potencjalnym wykonawcom Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego. Znów daje im więcej czasu na składanie ofert. 

 

Wizualizacje: miasto Rzeszów

W piątek, 11 sierpnia, miały być otwierane oferty na budowę PCL przy ulicy Wyspiańskiego w Rzeszowie. Do drugiego przetargu (pierwszy unieważniono 11 maja) oferty pierwotnie miały być składane do 10 lipca, ale miasto wydłużyło termin do 11 sierpnia.

– Zrobiliśmy to na prośbę firm, które wcześniej nie interesowały się przetargiem. Firmy te potrzebują czas na przygotowanie swoich ofert – mówili w lipcu miejscy urzędnicy. 

Ponad 170 pytań 

Data 11 sierpnia 2023 roku też okazała się niewystarczająca. Miasto po raz drugi w powtórzonym przetargu przesunęło termin otwarcia ofert, tym razem do 25 sierpnia.

– Zgłosiły się nowe firmy, które nie brały udziału w pierwszym postępowaniu. Chcemy dać im szanse na jak najlepsze zapoznanie się z warunkami przetargu i ewentualne zadanie pytań – tłumaczy Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. 

Advertisement

– Zależy nam na tym, aby do przetargu stanęło jak najwięcej firm i konsorcjów, co może przełożyć się na korzystniejsze oferty. Liczba pytań, na które odpowiedzieliśmy to ponad 170 – dodaje Gernand. 

Zaporowa oferta

Do pierwszego przetargu na budowę PCL zgłosił się tylko skierniewicki Mirbud. Złożył jednak zaporową ofertę – 232 mln zł. Miasto na inwestycję zaplanowało 120 mln zł, przy wsparciu Ministerstwa Sportu (60 mln zł) i samorządu wojewódzkiego (30 mln zł).

PCL ma powstać na bazie stadionu Resovii. Nowy ma służyć lekkoatletom i piłkarzom. PCL ma być wybudowane do października 2026 r.  Oprócz 400-metrowej bieżni, będą skocznie do skoku w dal, wzwyż, o tyczce i 150-metrowa kryta bieżnia.

Trybuny mają pomieścić ok. 8000 widzów.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama