Podkarpacki PiS zebrał już ponad 125 tys. podpisów poparcia pod kandydaturą Andrzeja Dudy na prezydenta. Dudę popierają także politycy Solidarnej Polski, Polski Razem i Prawicy Rzeczpospolitej.

Zebranie ponad 125 tys. podpisów na Podkarpacia oznacza, że Andrzej Duda już więcej podpisów nie potrzebuje. Aby ubiegać się o fotel prezydenta RP musi mieć ich 100 tys. W poniedziałek w Rzeszowie politycy PiS mówili, że podpisów będzie więcej.

– Jesteśmy dumni. To, co zapowiadaliśmy kilka tygodni temu, że chcemy przekroczyć poziom 100 tys. podpisów, udało się. Myślę, że głosy, które spłyną w ciągu trzech dni, dadzą w sumie 150 tys. podpisów. Nasz kandydat na Podkarpaciu ma olbrzymie poparcie – mówił poseł PiS Andrzej Szlachta.

PiS poinformował, że w każdym powiecie w województwie powstał honorowy komitet poparcia Andrzeja Dudy. Należy do nich ponad 1200 osób, a należą do nich, oprócz parlamentarzystów, także samorządowcy oraz pracownicy Politechniki Rzeszowskiej i Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Także w poniedziałek w Rzeszowie o poparciu Dudy w wyborach prezydenckich mówili politycy Solidarnej Polski: posłowie Mieczysław Golba i Kazimierz Ziobro oraz wicemarszałek podkarpacki Maria Kurowska.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Wierzymy, że na pewno będzie druga tura wyborów i że Andrzej Duda, pan doktor Andrzej Duda… – poprawił się poseł Golba. – Zwycięży w drugiej turze.

Andrzej Duda w środę będzie na Podkarpaciu. Odwiedzi Stalową Wolę, Tarnobrzeg, Nisko i Kolbuszową.

Wybory prezydenckie odbędą się 10 maja.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama