Zdjęcie: Materiały prasowe

„Damy Ci tani kredyt bez żadnych prowizji i opłat!” – brzmi jak hasło reklamowe bez pokrycia, ale jest prawdą. Niedawno 120 tys., a dziś nawet 300 tys. zł mogą uzyskać przedsiębiorcy na rozwój własnej firmy w ramach pożyczki unijnej od Lubelskiej Fundacji Rozwoju. Jest to wynik ostatnich prac Urzędu Marszałkowskiego województwa podkarpackiego oraz Banku Gospodarstwa Krajowego, które umożliwiły podwyższenie maksymalnej kwoty pożyczki unijnej dla firm z Podkarpacia.

Kredyt w banku nie dla wszystkich

Każdy, kto prowadzi własną działalność gospodarczą, wie, jak trudno jest uzyskać dobry i tani kredyt na dalszy rozwój przedsiębiorstwa. Niestety, banki nie ułatwiają prowadzenia swojego biznesu i choć oferują wiele produktów kredytowych, to ostatecznie trudno je pozyskać (procedury, czas, sztywne ramy oceny). Życia nie ułatwiają także koszty obsługi i opłaty związane z udzieleniem kredytu.

Pożyczka unijna szansą na rozwój

Jeśli nie udało się dostać kredytu w banku, nie ma co załamywać rąk. Przecież można skorzystać z unijnych, preferencyjnych pożyczek udzielanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego województwa podkarpackiego na lata 2014-2020.

Każdy, kto ma firmę na Podkarpaciu i pomysł na jej rozwinięcie, może posiłkować się pożyczkami udzielanymi przez Fundusz Pożyczkowy Lubelskiej Fundacji Rozwoju, który pożycza pieniądze w ramach umowy podpisanej z Bankiem Gospodarstwa Krajowego.

Niedawno kwota pożyczki wynosiła maksymalnie 120 tys. złotych. Jednak w wyniku intensywnych prac naszego Urzędu Marszałkowskiego  i Banku Gospodarstwa Krajowego, w ostatnich dniach zwiększono kwotę jednostkowej pożyczki nawet do 300 tys. złotych dla jednego przedsiębiorcy.

www.dreamsart.pl

Kusząca propozycja, ale czy dla mnie?

Pieniądze są przeznaczone dla wszystkich podmiotów z małego i średniego biznesu. Będą z nich mogły skorzystać firmy, które

– potrzebują kapitału do dalszego rozwoju,

– szukają pieniędzy na zakup środków trwałych i obrotowych związanych z rozwojem przedsiębiorstwa, na przykład na środków transportu lub zakup towarów,

– chcą wprowadzić nowy produkt na rynek,

– chcą przeprowadzić inwestycje, które zwiększą skalę ich działalności, np. otwarcie nowego punktu sprzedaży firmy.

Przedsiębiorcy mogą składać wnioski po pożyczkę na zakup między innymi: autobusów, busów, maszyn produkcyjnych, sprzętu budowlanego, sprzętu medycznego, IT i wielu innych. Co nietypowe i dotychczas niepraktykowane, w ramach pożyczki możemy wreszcie sfinansować do 100% inwestycji w zakup nieruchomości użytkowej. Żaden dotychczasowy instrument finansowy, dedykowany biznesowi, nie posiadał tak rozległego wachlarza możliwości, więc warto jak najszybciej złożyć wniosek. Tym bardziej, że zainteresowanie jest bardzo duże wśród właścicieli firm z Podkarpacia.

Dotychczas już 62 przedsiębiorców złożyło do nas wnioski na kwotę ponad 7 mln zł, więc dostępna u nas pula 25 mln zł z tygodnia na tydzień się zmniejsza. Największe zainteresowanie dostrzegamy wśród firm z branży transportowej, budowlanej, produkcyjnej, medycznej i usługowej – informuje Marek Nowak – Dyrektor Regionalny Lubelskiej Fundacji Rozwoju w Rzeszowie.

Spłacaj, ale nie od razu

Preferencyjne środki z pożyczki mają okres spłaty do 5 lat, dzięki temu można z wyprzedzeniem zaplanować strategię finansową przedsiębiorstwa i przygotować się na zwrot pożyczki.

Kolejnym wyróżnikiem pożyczki udzielanej przez Lubelską Fundację Rozwoju jest karencja w spłacie nawet do 6 miesięcy, czyli spłatę kapitału pożyczki można rozpocząć dopiero po pół roku od otrzymania pieniędzy. Dla wielu przedsiębiorców to ważne udogodnienie, ponieważ po wdrożeniu nowych rozwiązań czy inwestycji, potrzeba czasu, by zaczęły przynosić dochód.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Dodatkowo przy nadwyżkach kapitału, pożyczkę można spłacić wcześniej, bez żadnych opłat i prowizji.

Preferencyjne warunki, które zaskakują – tylko 1,85% bez opłat i prowizji

Dla wielu przedsiębiorców ważne jest to, że będą mogli otrzymać pożyczkę na preferencyjnych zasadach z oprocentowaniem stałym 1,85 % w skali roku, bez opłat i prowizji. Oprocentowanie jest znacznie niższe od oprocentowania dostępnego w bankach, co powoduje, że przedsiębiorcy maja dostęp do preferencyjnego kapitału na rozwój.

Jednocześnie finansowanie w ramach tego projektu nie ogranicza nas w wyborze jednej inwestycji – można dwukrotnie sięgnąć po fundusze, ale trzeba pamiętać, by cele inwestycyjne były różne. W praktyce oznacza to, że jeden przedsiębiorca może otrzymać nawet 600 tys. zł na preferencyjnych warunkach.

Wielu przedsiębiorców ucieszy pewnie fakt, że wymagany wkład własny jest indywidualnie dopasowywany do przedsiębiorcy (0-20%)  – oznacza to, że zaplanowaną inwestycję można w niektórych przypadkach w 100% pokryć z funduszy dostępnych w Lubelskiej Fundacji Rozwoju (LFR).

Ponadto dzięki pożyczce można poprawić materialną sytuację firmy poprzez inwestycje w nieruchomości lub szeroko rozumiany rozwój. Fundusz Pożyczkowy LFR nie narzuca profilu działalności firm, które będą ubiegać się o pożyczkę – dzięki temu z pieniędzy będzie mógł skorzystać zakład produkcyjny, jak i firma przewozowa, zajmująca się wynajmem autobusów, firma usługowo-handlowa lub całkiem duże przedsiębiorstwo budowlane.

Ważne aby przychody roczne beneficjenta nie przekraczały 50 mln EUR co powoduje, że ponad 99% firm działających w województwie podkarpackim kwalifikuje się do tego segmentu. 

www.dreamsart.pl

Nie przeocz – to ważne!

– już 62 firm złożyło wnioski na kwotę 7 mln złotych,

– można finansować dwa różne cele inwestycyjne – 2 wnioski po 300 tys. zł

– przedsiębiorcy mogą dwukrotnie startować do specjalnego Funduszu Pożyczkowego LFR,

– wnioski są rozpatrywane indywidualnie, każdy przedsiębiorca ma szansę skorzystać z pożyczki unijnej z oprocentowaniem stałym 1,85%,

– rozpatrzenie wniosku nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami lub prowizjami.

Gdzie zwrócić się o pożyczkę?

Za przyjmowanie wniosków oraz udzielanie pożyczek unijnych odpowiada Oddział w Rzeszowie Funduszu Pożyczkowego Lubelskiej Fundacji Rozwoju, który został wyłoniony przez Bank Gospodarstwa Krajowego w postępowaniu przetargowym. O wszystkie szczegóły można spytać pod specjalnym numerem telefonu informacyjnego 17-853-59-17.

Każdy przedsiębiorca, który zgłasza się do nas, otrzymuje bezpłatne konsultacje w jaki sposób wypełnić wniosek o otrzymanie preferencyjnej pożyczki oraz jakie dokumenty należy przygotować do wniosku. Specjalnie dla przedsiębiorców, którzy na co dzień cenią sobie czas, uprościliśmy wniosek, który liczy tylko 4 strony. Dzięki temu właściciele firm z Podkarpacia chętnie składają wnioski w naszym Oddziale w Rzeszowie i sprawnie postępuje wypłata pieniędzy – podkreślił M. Nowak z LFR.

Oprócz Oddziału w Rzeszowie, informacji o tym instrumencie można uzyskać w Punktach Obsługi Klienta Funduszu w ośmiu miastach regionu – lista adresów biur dostępna jest na stronie:

Projekt cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród właścicieli firm z całego województwa, zaś środki z projektu przyczyniają się do rozwoju sektora MŚP firm w województwie podkarpackim, które stanowią siłę napędową gospodarki w regionie.

Reklama