Podkarpacie znów filmowe! „Śubuk” – nowy film producentów „Bożego Ciała”

Zakończyła się pierwsza część zdjęć do nowego filmu producentów „Bożego Ciała”. „Śubuk” to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia młodej matki autystycznego chłopca, której wieloletni upór doprowadził do istotnych zmian w polskim systemie edukacji. Zdjęcia do filmu powstają m.in. w Przemyślu. 

 

Reżyserem filmu jest Jacek Lusiński, znany ze swojego ostatniego poruszającego obrazu „Carte Blanche”. W obsadzie filmu znajdują się m.in. Małgorzata Gorol („Twarz”, M. Szumowska”), Andrzej Seweryn („Ostatnia Rodzina”, J. P. Matuszyński), Aleksandra Konieczna („Boże Ciało”, J. Komasa) czy Marta Malikowska („Tarapaty 2”, M. Karwowska, „Ślepnąc od świateł”, K. Skonieczny). 

Produkcja otrzymała dofinansowanie (300 tys. zł) z Podkarpackiego Regionalnego Funduszu Filmowego, prowadzonego przez Podkarpacką Komisję Filmową. Koproducentem jest Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie. Pieniądze pochodzą z budżetów samorządu wojewódzkiego oraz miasta Rzeszów. Część zdjęć do filmu powstaje w Przemyślu.

Producentami filmu są: Leszek Bodzak, Aneta Hickinbotham / Aurum Film („Boże Ciało”, „Ostatnia Rodzina”, „Carte Blanche”), a koproducentami: Canal+ Polska, Podkarpacki Regionalny Fundusz Filmowy. Film jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

„Śubuk” to najnowsze dzieło producentów „Carte Blanche”, „Ostatniej Rodziny” i nominowanego do Oscara hitu „Boże Ciało”, który w kinach zobaczyło łącznie prawie 1,6 mln widzów. Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia młodej matki autystycznego chłopca, której wieloletni upór i walka z biurokracją oraz ludzką bezdusznością doprowadziły do istotnych zmian w polskim systemie edukacji.

„Śubuk” to – jak podają producenci – trafiająca prosto w serce, wypełniona emocjami, optymizmem i czułym humorem opowieść o kobiecej sile, radości życia, odmiennym postrzeganiu świata i ukrytym potencjale, który drzemie w każdym z nas.

W roli głównej, po raz pierwszy w swojej karierze, występuje aktorskie odkrycie ostatnich lat, Małgorzata Gorol. Reżyser „Śubuka” Jacek Lusiński, wspólnie z Szymonem Augustyniakiem, jest również autorem scenariusza, który wygrał prestiżowy konkurs Script Pro w 2019 roku.

Zdjęcia do „Śubuka” rozpoczęły się w październiku br. i potrwają do maja 2021 roku. Powstawać będą głównie w Przemyślu i Warszawie. Premierę filmu zaplanowano w 2022 roku.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama