Podkarpaccy policjanci prowadzą dziś działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Celem akcji jest zapewnienie bezpieczeństwa pieszym, rowerzystom i motorowerzystom.

Od rana funkcjonariusze zwracają uwagę na zachowanie kierowców wobec pieszych. Przyglądają się także temu, jak piesi zachowują się na drodze. Główne błędy pieszych to nieostrożne wejście na jezdnię przed jadącym pojazdem, wchodzenie na jezdnię zza pojazdu i chodzenie nieprawidłową stroną jezdni.

W pierwszej połowie 2014 roku podkarpaccy policjanci odnotowali 66 wypadków, których sprawcami byli piesi. W zdarzeniach tych zginęło 11 osób, a 56 zostało rannych.

Policja przypomina o obowiązku noszenia odblasków. Od 31 sierpnia br. piesi mają obowiązek noszenia elementów odblaskowych po drodze o zmierzchu poza obszarem zabudowanym. Za nieprzestrzeganie tego przepisu grozi kara grzywny od 20 do 500 złotych.

Elementami odblaskowymi mogą być przedmioty doczepiane do ubrania, opaski, kamizelki oraz smycze. Ważne jest ich umieszczenie: odblaski zaleca się umieszczać na wysokości kolan, dłoni, w okolicy środka klatki piersiowej i pleców. Wówczas będziemy mieli pewność, że są dobrze widoczne dla innych uczestników ruchu drogowego.

redakcja@rzeszow-news.pl

 

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama