Zdjęcie: KAS

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie dostała 10 tysięcy litrów wysokoprocentowego alkoholu. „Sprezentowała” go podkarpacka Krajowa Administracja Skarbowa. 

To największa dotychczas partia alkoholu przekazana przez KAS na Podkarpaciu do dezynfekcji. – Dzięki działaniom Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie oraz Podkarpackiego Urząd Celno-Skarbowo w Przemyślu po raz kolejny możemy przekazać alkohol etylowy do walki z pandemią – mówi Grzegorz Skowronek, dyrektor IAS. 

Tym razem to 10 tysięcy litrów ponad 94 % alkoholu, o wartości blisko 150 tys. zł, który zatrzymali funkcjonariusze KAS w trakcie kontroli ciężarówki na drodze krajowej nr 19. Dzięki zastosowaniu odpowiednich procedur, alkohol nie został zniszczony, a potraktowano go jako „towar mający znaczenie dla zdrowia i bezpieczeństwa publicznego”.

W laboratorium Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu potwierdzono, że alkohol można użyć do dezynfekcji. Jego dalszą dystrybucją zajmie się Wojewódzka Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Rzeszowie.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama