Zdjęcie: Podkarpacka KAS
Reklama

Ponad 550 l alkoholu zatrzymanego przez podkarpacką Krajową Administrację Skarbową trafiło w ostatnich dniach do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie. Alkohol posłuży jako środek do dezynfekcji.

Jak poinformowała mł. asp. Edyta Chabowska, rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie, w tym roku podkarpacka KAS przekazała do dezynfekcji już prawie 40 tys. litrów alkoholu etylowego.

Od kilku miesięcy rzeszowska IAS jest włączona w walkę z pandemią koronawirusa, m.in. przekazuje alkohol zatrzymany podczas kontroli. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu odpowiednich procedur, które pozwalają przekazać alkohol bezpłatnie jako towar mający znaczenie dla zdrowia i bezpieczeństwa publicznego.

– Możliwość jego użycia do celów dezynfekcyjnych potwierdzają badania w laboratorium Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu – twierdzi Edyta Chabowska. 

W ostatnich dniach IAS w Rzeszowie przekazała Wojewódzkiej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Rzeszowie kolejną partię – ponad 550 l  alkoholu o stężeniu powyżej 86 proc. Sanepid zajmie się jego dalszą dystrybucją do jednostek, które potrzebują dużych ilości środków do dezynfekcji budynków, pomieszczeń czy środków transportu.

Zdjęcie: Podkarpacka KAS

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: