Zdjęcie: Podkarpacka KAS
Reklama

Alkohol, który zatrzymano podczas działań kontrolnych Krajowej Administracji Skarbowej, zostanie wykorzystany do przygotowania preparatów do dezynfekcji.

Jednostki KAS w całym kraju reagują na zapotrzebowanie szpitali, sanepidu, straży pożarnej na środki dezynfekcyjne, niezbędne do walki z koronawirusem. Podkarpacka KAS przekazała już ponad 1400 litrów alkoholu etylowego do walki z pandemią.

Alkohol etylowy trafia do instytucji, które ze względu na specyfikę działania potrzebują dużych ilości środków dezynfekujących i jest wykorzystywany do dezynfekcji budynków, pomieszczeń i środków transportu.

Przekazany przez podkarpacką KAS alkohol zatrzymano podczas kontroli i był przeznaczony do zniszczenia. Teraz posłuży do przygotowania środków dezynfekcyjnych. Możliwość użycia alkoholu do dezynfekcji potwierdziły badania w laboratorium Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu.
 
Alkohol przekazano do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie, która zajmie się jego dalszą dystrybucją do potrzebujących jednostek.

– Wsparcie bezpieczeństwa sanitarnego jest istotnym elementem naszych działań obok zapewnienia bezpieczeństwa finansów naszego państwa oraz sprawnej obsługi międzynarodowego obrotu towarowego – zaznacza mł. insp. Grzegorz Skowronek, dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie. 

Zdjęcie: Podkarpacka KAS

Oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: